Habsburg Györgyöt menesztették.
Sulyok Tamás köztársasági elnök felmentette Habsburg György párizsi magyar nagykövetet – derült ki a Magyar Közlönyből.
Több nagykövet is hasonlóan járt
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter előterjesztésére Sulyok Tamás több magyar diplomata sorsáról döntött:
- felmentette Vass-Salazar Mária Éva rendkívüli és meghatalmazott nagykövetet – érdemei elismerése mellett – Magyarország ottawai nagykövetségének a vezetésére kapott megbízása alól.
- Felmentette Selmeci Balázs rendkívüli és meghatalmazott nagykövetet – érdemei elismerése mellett – Magyarország rijádi nagykövetségének a vezetésére, valamint Magyarországnak a Bahreini Királyságban és a Jemeni Köztársaságban való képviseletére kapott megbízása alól.
- Felmentette Káli Attila rendkívüli és meghatalmazott nagykövetet – érdemei elismerése mellett – Magyarország ammani nagykövetségének a vezetésére kapott megbízása alól.
- Habsburg-Lothringen Pál György rendkívüli és meghatalmazott nagykövetet – érdemei elismerése mellett – Magyarország párizsi nagykövetségének a vezetésére, valamint Magyarországnak a Monacói Hercegségben való képviseletére kapott megbízása alól mentette fel.
A hvg.hu korábban úgy értesült, hogy Habsburg György új állomáshelye Madrid lesz. Párizsban Tromler Miklós egykori vízilabdázó váltja, aki 2015 óta vezeti a rabati magyar nagykövetséget.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










