Habsburg Györgyöt menesztették.

Sulyok Tamás köztársasági elnök felmentette Habsburg György párizsi magyar nagykövetet – derült ki a Magyar Közlönyből.

Több nagykövet is hasonlóan járt

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter előterjesztésére Sulyok Tamás több magyar diplomata sorsáról döntött:

  • felmentette Vass-Salazar Mária Éva rendkívüli és meghatalmazott nagykövetet – érdemei elismerése mellett – Magyarország ottawai nagykövetségének a vezetésére kapott megbízása alól.
  • Felmentette Selmeci Balázs rendkívüli és meghatalmazott nagykövetet – érdemei elismerése mellett – Magyarország rijádi nagykövetségének a vezetésére, valamint Magyarországnak a Bahreini Királyságban és a Jemeni Köztársaságban való képviseletére kapott megbízása alól.
  • Felmentette Káli Attila rendkívüli és meghatalmazott nagykövetet – érdemei elismerése mellett – Magyarország ammani nagykövetségének a vezetésére kapott megbízása alól.
  • Habsburg-Lothringen Pál György rendkívüli és meghatalmazott nagykövetet – érdemei elismerése mellett – Magyarország párizsi nagykövetségének a vezetésére, valamint Magyarországnak a Monacói Hercegségben való képviseletére kapott megbízása alól mentette fel.

A hvg.hu korábban úgy értesült, hogy Habsburg György új állomáshelye Madrid lesz. Párizsban Tromler Miklós egykori vízilabdázó váltja, aki 2015 óta vezeti a rabati magyar nagykövetséget.

(Nyugati Fény nyomán)