Az OTP panaszt nyújtott be a kamatstop meghosszabbítása ellen.

Alkotmányjogi panaszt terjesztett be Csányi Sándor bankja, az OTP Bank Nyrt. több más piaci szereplővel közösen a kamatstop meghosszabbítása ügyében – derült ki a bank szerdai közleményéből.

Az OTP az alkotmányjogi panaszok egyesítését kérte

Az úgynevezett „kamatstop-rendelet” módosítása, azaz a sarc december 31-éig történt meghosszabbítása. A benyújtott alkotmányjogi panasz kapcsolódik a 2025. május 30-án a kamatstop még nem nem hosszabbított változatával kapcsolatban benyújtott beadványához, ezért az OTP Bank Nyrt. kérelmezte az eljárások egyesítését.

Az OTP szerint a kormányrendelet a magánjogi jogviszonyokba alkotmányossági megalapozottság nélkül utólag, szükségtelenül és aránytalanul avatkozik be. Ezért kérte az Alkotmánybíróságtól, hogy állapítsa meg a kormányrendelet rendelkezéseinek, illetve annak

ismételt meghosszabbításainak Alaptörvénybe ütközését.

A bankok közösen fordultak Alkotmánybírósághoz a kamatstop miatt

Május 30-án a Bankszövetség több tagja, pontosabban az OTP Bank Nyrt., az OTP Jelzálogbank Zrt., az Erste Bank Hungary Zrt., a K&H Bank Zrt. és a Raiffeisen Bank Zrt. már közösen az Alkotmánybírósághoz fordult. Lépésük célja az volt, hogy a szerv állapítsa meg a kamatstop rendelkezések, illetve azok meghosszabbításának alaptörvénybe ütközését. A kormány ezzel szemben júniusban ismét meghosszabbította a kamatstopot,

ezúttal 2025. december 31-ig.

Kapcsolódó:

A bankok az Alkotmánybírósághoz fordultak a kamatstop miatt

(Nyugati Fény nyomán)