Meghalt Nagy Tibor

Nyugodjon békében!

Meghalt Nagy Tibor

Nyugodjon békében!

62 éves korában, szerda este meghalt Nagy Tibor, korábbi 17-szeres válogatott labdarúgó, a váci futball meghatározó alakja – írta meg a nemzetisport.hu.

Egy héttel 63. születésnapja előtt kapott szívinfarktust

Hiába szállították előbb a váci, majd a Honvédkórházba az egykori futballistát, az életét már nem tudták megmenteni.

Nagy Tibor a hetvenes években kezdte meg pályafutását. Bár az Újpesti Dózsában nevelkedett, karrierje nagy részét Vácon töltötte. A városban 1986 és 2000 között összesen

352 élvonalbeli mérkőzésen lépett pályára.

Csapatkapitánya volt az 1993–1994-es legendás váci bajnokcsapatnak, visszavonulása után is többször edzősködött a klubnál.

A magyar válogatottban Mészöly Kálmán irányítása alatt debütálhatott 1991-ben. Összesen

17 alkalommal viselhette a címeres mezt a védőként és középpályásként is bevethető játékos.