Forint árfolyam.

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben – hívta fel a figyelmet azt MTI.

Tovább gyengült a forint pénteken

Az euró hét órakor

389,89 forinton állt, magasabban a szerda esti 389,52 forintnál.

A dollár jegyzése 333,80 forintról 332,91 forintra csökkent, a svájci franké pedig 419,60 forintról 421,25 forintra emelkedett.

Az euró jegyzése 1,1711 dollárra erősödött a csütörtök esti 1,1666 dollárról.

Mi történik a forintárfolyammal?

A Portfolio beszámolója szerint a bankpiaci gyalulás okán pofozzák a forintot. Értékelésük szerint péntek reggel tovább esett a forint, miközben a dollár negyedik napja tartó gyengélkedése és a nemzetközi bizonytalanságok mozgásban tartják a devizapiacokat.

A folyamatok fő okaként az amerikai regionális bankoknál kialakult újabb válságtüneteket jelölték meg. A kereskedők figyelme pénteken az eurózóna szeptemberi inflációs adataira, valamint a délután érkező amerikai importár-, ipari termelési és kapacitáskihasználtsági statisztikákra irányul, amelyek új irányt szabhatnak a piaci hangulatnak – ismertették, hozzátéve: pénteken a forint mozgását várhatóan a globális kockázatvállalási étvágy és a Fed kamatvárakozásai fogják alakítani.

Az árfolyam pénteken 12 óra után már átlépte a 391-es szintet:

Forrás: pénzcentrum.hu


Kapcsolódó
:

Mi a jó kínt művel Orbán? A bejelentésével magára zúdíthatja Európa kénköves láváját

(Nyugati Fény nyomán )