Készül a bukás.

Egy volt elnöki tanácsadó a Telegramon tett közzé egy bejegyzést, amelyben az ukrajnai politikai elitben történő folyamatokról írt. Olekszij Aresztovics közlése szerint napirenden van Volodimir Zelenszkij ukrán elnök leváltása. Mint fogalmazott: „eltávolítása”.

Leválthatják Zelenszkijt a korrupciós botrányok miatt

„Zelenszkij eltávolításával együtt folyamatban van az a folyamat is, amelynek során a »háborús kabinet« tagjait főnökük távozása után elszakítják az ország irányításában betöltött bármilyen lehetséges szereptől. Ezek a polgárok hatástalannak bizonyultak az ország védelmében, és képtelenek megállapodásokra”

– írta a korábbi tanácsadó, aki a korrupciós botrányokra tett utalást.

Hozzátette: akik elmenekültek Ukrajnából, azok abban reménykedhetnek, hogy így talán elkerülhetik a büntetést, de ez valójában nincs így.

Úgy vélte, különösen azoknak kell tartaniuk a felelősségre vonástól, „akik amerikai pénzeket loptak el”.

Hangsúlyozta, hogy az ukrán parlamentnek döntő szerepe lesz a hatalomváltást illetően, majd szerint azután egy választás előkészítése kezdődik meg, amelynek része lesz egy béketárgyalás Oroszországgal.

A politikus szerint a Nyugatnak jelentős szerepe lesz a következő ukrán elnök kinevezésében.

Az elmúlt napokban derült ki, hogy magas rangú ukrán tisztségviselők több millió dollárnyi közpénzt tüntethettek el. A vizsgálat szerint az ügy akár az elnöki hivatalig is elérhet, és felmerült az a lehetőség is, hogy Andrij Jermak kabinetfőnök kénytelen lehet lemondani.

(portfolio.hu /Nyugati Fény nyomán)