Automatikusan megszűnt.

Novák Katalin elment dolgozni

Meglepő fordulat történt Novák Katalin életében. Az információk szerint a volt köztársasági elnök elhelyezkedett a hazai munkaerőpiacon, így megszűnt a jogosultsága a korábbi államfőket törvény szerint megillető havi 5,7 millió forintos juttatásra.

Nem utalják már a tiszteletdíját

A Szabad Európa az Országgyűlés Hivatalától úgy értesült, már nem folyósítják többé Novák Katalin tiszteletdíját. Ha egy volt köztársasági elnök olyan munkát vállal, amellyel TB-járulék fizetési kötelezettsége lesz, akkor

havi állami jövedelme automatikusan megszűnik

– közölték.

Lemondott, távozott a közéletből

Mint ismert: Novák Katalin 2024. február 10-én mondott le a kegyelmi botrány miatt. Köztársasági elnökként kegyelmet adott Kónya Endrének, aki a gyermekotthon igazgatóhelyetteseként tudott a korábbi intézményvezető kiskorúak ellen elkövetett bűncselekményeiről.

Novák Katalin jelenleg két alapítványnál is dolgozik. A költségvetés által fizetett titkárságáról, valamint autóhasználatáról részben nem mondott le.

(Nyugati Fény nyomán)

Kapcsolódó:

Több tízmilliós ruhakollekciót szerzett Novák Katalin államfőként, a DK kiakadt

Hoppá! Novák Katalin megtörte a csendet – Megszólalt a kegyelmi botrány kapcsán (+Videó)