Automatikusan megszűnt.
Novák Katalin elment dolgozni
Meglepő fordulat történt Novák Katalin életében. Az információk szerint a volt köztársasági elnök elhelyezkedett a hazai munkaerőpiacon, így megszűnt a jogosultsága a korábbi államfőket törvény szerint megillető havi 5,7 millió forintos juttatásra.
Nem utalják már a tiszteletdíját
A Szabad Európa az Országgyűlés Hivatalától úgy értesült, már nem folyósítják többé Novák Katalin tiszteletdíját. Ha egy volt köztársasági elnök olyan munkát vállal, amellyel TB-járulék fizetési kötelezettsége lesz, akkor
havi állami jövedelme automatikusan megszűnik
– közölték.
Lemondott, távozott a közéletből
Mint ismert: Novák Katalin 2024. február 10-én mondott le a kegyelmi botrány miatt. Köztársasági elnökként kegyelmet adott Kónya Endrének, aki a gyermekotthon igazgatóhelyetteseként tudott a korábbi intézményvezető kiskorúak ellen elkövetett bűncselekményeiről.
Novák Katalin jelenleg két alapítványnál is dolgozik. A költségvetés által fizetett titkárságáról, valamint autóhasználatáról részben nem mondott le.
(Nyugati Fény nyomán)
Kapcsolódó:
Több tízmilliós ruhakollekciót szerzett Novák Katalin államfőként, a DK kiakadt
Hoppá! Novák Katalin megtörte a csendet – Megszólalt a kegyelmi botrány kapcsán (+Videó)
Valódi Hírek










