Jön a szigor.
Egy európai ország döntött arról, hogy – amerikai mintára – bevezetik a forgalmasabb utakon azokat a sávokat, amelyeken csak olyan autók közlekedhetnek, amelyekben legalább két ember ül. Ez tehát azt jelenti, ha valaki egyedüliként használja a gépjárművet és rátéved arra a sávra, bírságot fog kapni.
Kinek jó ez?
Az új rendszer segíthet elkerülni a dugókat, tehermentesíteni a forgalmasabb szakaszokat és enyhíteni az autózás okozta környezetszennyezést. Arra próbálják így ösztönözni az embereket, hogy találjanak útitársakat vagy használják a tömegközlekedési eszközöket.
Hogyan lehet ezt ellenőrizni
Olyan kamerákat fognak felszerezni, amelyek meg tudják állapítani, hogy hány személy tartózkodik a gépjárműben, így nem lesz szükség külön rendőri jelenlétre. A hőkamerákhoz hasonlóan fognak működni ezek az úgynevezett telítettségi radarok és kiszűrik majd azokat, akik illetéktelenül használják a több utas számára kijelölt sávot.
Több mindenre kell figyelni
A legbelső sáv válik majd a kijelölt sávvá csúcsidőben, ezt használhatják majd a legalább ketten utazók, motorkerékpárok, illetve a sürgősségi és közösségi közlekedésre kijelölt eszközök. Viszont, amikor csökken a forgalom, újból mindenki számára használható lesz a kijelölt sáv is. A korlátozás alól az alacsony kibocsátású járművel sem kapnak felmentést.
Spanyolországban 2026-tól vezetik be ezt a módosítást és a madridi térségben fogják először tesztelni.
(euprovozato.mondo.rs /Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










