Megfélemlítő levél.

Leírta véleményét, perrel fenyegette meg a fogászat

Egy budapesti fogászat perrel fenyegette meg az egyik betegét, miután a férfi kedvezőtlen Google-értékelést adott a rendelő által nyújtott szolgáltatásról. A fogászat szerint nem a vélemény ellen emeltek kifogást, hanem annak bizonyos részeit tekintik „jogsértő tartalom”-nak, amely szerintük már nem puszta véleménynyilvánítás (?).

Amatőr fogászat nagyon drágán

A budapesti fogászatról a férfi azt írta, hogy még sosem volt ilyen „élménye” kezelés során, mint ebben a rendelőben. Amatőr fogászat nagyon drágán – jegyezte meg a véleményében. A férfi a Telexnek elmondta, egy csillaggal értékelte a rendelő szolgáltatását (az adható ötből).

Hivatalos felszólítást kapott, megfenyegették

Majd azzal szembesült novemberben, hogy kapott egy ügyvédi felszólítást. Ebben a fogászat jogi képviselője azt írta neki, hogy a negatív Google-értékelés kimerítheti a Büntető törvénykönyv szerinti nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás tényállását, majd jelezte, hogy

mindez akár két év szabadságvesztéssel büntethető (?).

Az ügyvéd hozzátette: ha nem törli az értékelést, akkor jogi lépéseket tesznek ellene.

A férfi megijedt a hivatalos levéltől, vélhetően feltételezései közt sem szerepelt, hogy a fogászat majd börtönnel fenyegeti egy internetes értékelés miatt. Azonban mégis úgy döntött, nem fogja ezt annyiban hagyni, és hosszú válaszlevélben reagált a fogászat ügyvédjének. Leírta, hogy elfogadhatatlannak tartja a megfélemlítésre való törekvéseket, és jelezte,

joga van ahhoz, hogy fogyasztóként megfogalmazza őszinte véleményét egy szolgáltatásról.

A fogászatot egyúttal arra kérte, mérlegeljék, hogy valóban indítanak-e eljárást. A férfi később átszerkesztette eredeti értékelését, amelybe már sokkal élesebb hangvételű kritikát írt, valamint beleírta azt is, hogy a fogászat felszólította (?), hogy törölje a véleményét.

Az ügy megoldódott

Az ügy végül úgy zárul, hogy több levélváltás után a fogászat arról tájékoztatta a lapot, hogy a szituáció „rendeződött”. Azt írták, sajnálják, hogy a férfi kellemetlenül érezte magát a levél miatt, és elnézést is kértek az okozott „kellemetlenség”-ért. Közölték még, hogy nem a férfi véleményét kifogásolták, hanem annak egyes elemeit, amelyek szerintük nem puszta véleménynyilvánításnak, hanem jogsértő tartalomnak tekinthetők, ezért kértek módosítást.

A fogászat közlése szerint páciensük javította bejegyzésében az általuk kifogásolt részeket. Megjegyezték még, hogy ritkák az ilyen incidensek, egyelőre még nem volt olyan, hogy valóban kellett volna jogi lépéseket tenniük.

„Olyan fájdalmat még sosem éreztem, mint itt. Számomra a kezelés amatőr benyomást keltett, nagyon drágán”

olvasható a férfi értékelés a jelenlegi formájában.

(Címlapkép: illusztráció)
(Nyugati Fény nyomán)