Tavaly díjat kapott az általuk gyártott édesség.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) súlyos higiéniai hiányosságok miatt felfüggesztett egy Vas megyei édesipari üzemet az ünnepi időszak előtt.
Több terméket visszahívtak
A tájékoztatás szerint az ünnepi időszakot megelőző vizsgálat alatt
az üzemben súlyos élelmiszer-higiéniai hiányosságot tártak fel.
Egyes helyiségekben a padozat, a falak, az ajtók erősen szennyezettek voltak. A mosogatóhelyiség és a mosogatómedence sem felelt meg a higiéniai előírásoknak. Az alapanyagokat esetenként közvetlenül a padozaton, raklap vagy alátét nélkül tárolták.
Emellett a dolgozók egészségügyi alkalmassági vizsgálatainak érvényessége is lejárt.
Hatósági zár alá vették az élelmiszereket
A hatóság 55 tétel, összesen 1,13 tonna nem nyomon követhető, valamint lejárt minőségmegőrzési idejű élelmiszert vont ki azonnali hatállyal a forgalomból és vett hatósági zár alá. Ezzel egy időben pedig a vállalat által előállított élelmiszerek közül nyolc tételt hívott vissza.
Közölték, hogy
a Nébih a feltárt jogsértések miatt az üzem működését azonnal felfüggesztette.
A vállalkozás csak a hibák maradéktalan megszüntetése és egy újabb hatósági ellenőrzés után folytathatja tevékenységét.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










