Súlyos kérdések merültek fel.

Dobrev Klára információi szerint Juhász Péter Pál már két hónappal korábban tudhatott arról, hogy le fogják tartóztatni, és ez idő alatt bizonyítékokat tüntethetett el – ezt hétfő délutáni bejegyzésében osztotta meg a DK elnöke.

A borzalmas üggyel kapcsolatos első híradások tavasszal láttak napvilágot. A Fővárosi Főügyészség ugyanis május végén számolt be arról, hogy egy budapesti intézmény férfi vezetőjének és alkalmazottjának letartóztatását kezdeményezték. A vezetőt emberkereskedelemmel, kényszermunkával és közfeladati helyzettel visszaéléssel gyanúsították meg egy női kollégájával együtt.

Több fiatal is sze∗uális bántalmazásról beszélt vallomásában

Beszámoltunk róla, a DK múlt héten csütörtökön már a második videót mutatta be, amelyben fiatalok vallanak arról, hogy a Szőlő utcai javítóintézetben Juhász Péter Pál

megerőszakolta őket.

Sze∗uálisan bántalmazta és kihasználta őket – derült ki Dobrev Klára videóiból, amelyeket az ügy koronatanúival készített. Hangsúlyozta, az ügyészségnél pedig ugyanezek a vallomások ott vannak, hiszen az érintett fiatalok tőlük kértek segítséget, a DK pedig ügyvédet biztosított számukra.

„Információim szerint Juhász Péter Pál két hónappal korábban értesült arról, hogy le fogják tartóztatni. Vajon kinek állhatott érdekében, hogy ez idő alatt bizonyítékok tűnjenek el?” – írta a DK elnöke.

.

(Nyugati Fény nyomán)