Frissen felújított, mégis veszélyben.

Csak december 31-ig biztosított a jászberényi Lehel Termálfürdő működtetése, hangzott el a város legutóbbi képviselő-testületi ülésén – írta meg a termalonline.hu.

Nincs, aki üzemeltesse

A portál cikke szerint

eredménytelenül zárult a fürdő üzemeltetésére korábban meghirdetett pályázat.

Budai Lóránt polgármester kijelentette, hogy ha december 31-ig nem oldódik meg a helyzet, akkor a fürdőt be kell zárni. Ezért

újabb egyeztetést kezdeményeztek az üzemeltető céggel

és akár rendkívüli testületi ülést is összehívnak még idén, ha ez szükséges.

A városvezető ugyanakkor hangsúlyozta: a megállapodáshoz két fél szükséges.

Az önkormányzat nem tudja átvenni

Megoldás lehetne, ha az önkormányzat saját cége, a Jászberényi Vagyonkezelő és Városüzemeltető Nonprofit Zrt. venné át a termálfürdő működtetését. Ám ez azért problémás, mert a vállalat nem rendelkezik megfelelő engedélyekkel.

A termálfürdőt 2019-ben újították fel,

a családok most még 13,5 ezer négyzetméteren, csodaszép környezetben feledhetik el a mindennapok problémáit, fáradalmait.

(Nyugati Fény nyomán)