Frissen felújított, mégis veszélyben.
Csak december 31-ig biztosított a jászberényi Lehel Termálfürdő működtetése, hangzott el a város legutóbbi képviselő-testületi ülésén – írta meg a termalonline.hu.
Nincs, aki üzemeltesse
A portál cikke szerint
eredménytelenül zárult a fürdő üzemeltetésére korábban meghirdetett pályázat.
Budai Lóránt polgármester kijelentette, hogy ha december 31-ig nem oldódik meg a helyzet, akkor a fürdőt be kell zárni. Ezért
újabb egyeztetést kezdeményeztek az üzemeltető céggel
és akár rendkívüli testületi ülést is összehívnak még idén, ha ez szükséges.
A városvezető ugyanakkor hangsúlyozta: a megállapodáshoz két fél szükséges.
Az önkormányzat nem tudja átvenni
Megoldás lehetne, ha az önkormányzat saját cége, a Jászberényi Vagyonkezelő és Városüzemeltető Nonprofit Zrt. venné át a termálfürdő működtetését. Ám ez azért problémás, mert a vállalat nem rendelkezik megfelelő engedélyekkel.
A termálfürdőt 2019-ben újították fel,
a családok most még 13,5 ezer négyzetméteren, csodaszép környezetben feledhetik el a mindennapok problémáit, fáradalmait.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










