Súlyos vádak, elismert bűnösség, mégis enyhe ítélet.
Nem kell letöltendő börtönbe vonulnia annak a dunavecsei iskolaigazgatónak, aki éveken át értelmileg és halmozottan sérült gyerekeket bántalmazott – írta meg a magyarnarancs.hu.
Szeptemberben rúgták ki
Beszámoltunk arról, hogy szeptemberben felmentette a kiskőrösi tankerület a dunavecsei iskola gyerekbántalmazással gyanúsított igazgatóját.
Laub Miklós kinevezését augusztusban hosszabbították meg újabb öt évvel az értelmileg akadályozott gyerekeket nevelő Duna Menti Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, az EGYMI élén. Mindezt
annak ellenére, hogy akkor már nyomoztak az igazgató visszaélése miatt.
A Kunszentmiklósi Járásbíróság ítélete szerint Laub Miklós bűnös. Ám a bíróság enyhítő körülményekre hivatkozva felfüggesztette a büntetését,
az ügyészség fellebbezett.
Nem kapott letöltendő börtönt
Nem szabott ki letöltendő szabadságvesztést a Kunszentmiklósi Járásbíróság arra a volt iskolaigazgatóra, aki a vád szerint
éveken át testi és lelki erőszakot alkalmazott értelmileg és halmozottan sérült gyermekekkel szemben.
A dunavecsei Duna Menti Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény (EGYMI) korábbi vezetőjét, Laub Miklóst több súlyos bűncselekményben is bűnösnek mondta ki a bíróság – írta meg a portál.
Az ítélet szerint Laub Miklós kilencrendbeli kiskorú veszélyeztetésének bűntettét, nyolcrendbeli – részben folytatólagosan elkövetett – bántalmazást közfeladatot ellátó személyként, valamint folytatólagosan elkövetett testi sértést követett el. A bíróság megállapította:
az igazgató egyes esetekben megverte a rábízott gyerekeket, egyikük arcát például lilára ütötte az intézmény falain belül.
Elismerte a bűnösségét
Laub Miklós az előkészítő ülésen minden vádpontban elismerte bűnösségét.
A bíróság ezért 1 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte, ám annak végrehajtását 3 év próbaidőre felfüggesztette.
Emellett nem tiltotta el a pedagógusi pályától sem.
Az ítélet indoklásában enyhítő körülményként hivatkoztak az igazgató hosszú, korábban eredményesnek minősített pedagógiai és intézményvezetői pályafutására.
A portál szerint az intézményben tanuló, 7 és 16 év közötti, értelmileg akadályozott gyermekek több, egymástól független vallomásban számoltak be verésekről, megalázó büntetésekről és rendszeres félelemről.
Volt olyan gyermek, akit az igazgató az osztályteremből rángatott ki, mást térdepeltetett, és olyan is, aki születési sérülése miatt részlegesen bénult volt.
A bántalmazásokat nevelőszülők, szülők és a gyámhivatal is jelezte a hatóságoknak,
a rendőrség nyomozást indított, majd vádemelésre került sor. Laub Miklóst a botrány kirobbanása után leváltották igazgatói posztjáról, és az iskolában sem maradhatott tanárként.
Az ítélet nem jogerős
Az ítélet nem jogerős: az ügyészség fellebbezett, így az ügy a Kecskeméti Törvényszéken folytatódik.
A döntés komoly felháborodást váltott ki,
mivel a bíróság által megállapított súlyos, sorozatos bántalmazások ellenére a volt igazgatónak nem kell börtönbe vonulnia.
(Kiemelt képünk illusztráció)(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










