Nem tágítanak.
Ahogy beszámoltunk róla, elindultak a fuvarozók a Budapestre szervezett tüntetésre
a megemelkedett útdíjak ellen.
Hét érdekvédő szervezet közül egy elutasította a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete között bejelentett útdíj-megállapodás érvényességét. A minisztérium „értetlenül áll” a döntés előtt.
Nevetségesnek tartják a kormány álláspontját
A magánfuvarozók nevetségesnek tartják a kormány álláspontját, mivel szerintük a döntéshozók kizárólag a nagy fuvarozócégekkel egyeztek meg. Ezek a vállalatok jelentős kamionflottával rendelkeznek, ezért kedvezményeket, sőt bizonyos esetekben díjmentességet kapnak az úthasználat során, ami lehetővé teszi számukra, hogy olcsóbban dolgozzanak.
A kisebb fuvarozók szerint ez súlyos piaci egyenlőtlenséget és törvénytelenséget eredményez.
„Ez egy édes dugó”
Egy kamionos élőben jelentkezett be Facebook-oldalán, ahol elmondta, hatalmas sor és lassan araszolnak. Elmondta, aki nem szeretne becsatlakozni a demonstrációba, inkább kerülje el az M3-ast, de szerinte „ez egy édes dugó”.
(Kiemelt fotó: Több, mint Kamionos/Nyugati Fény/ Facebook)
Kapcsolódó:
Elindult a konvoj: Több ezer kamion vonul a fővárosba az Orbán-kormány húzása miatt
Nem tűrik tovább Orbánék játszmáját: Több ezer kamionnal vághatnak vissza hétfőn a fuvarozók
Valódi Hírek










