Komoly forgalmi káosz fenyegeti a fővárost.

Jelentős közlekedési fennakadásokra kell számítani Budapesten 2025. december 22-én

a fuvarozók által szervezett tüntetés miatt.

Az RTL a szervezőkre hivatkozva arról tudósított, hogy közel kétezer teherautó és kamion érkezhet a fővárosba az M3-as autópálya felől hétfőn, hogy a brutálisan dráguló útdíjak ellen tiltakozzanak. Ezt követően a demonstráció az Árpád hídon áthaladva Budán keresztül

a Hősök terén ér véget.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság közlése alapján a kijelölt útvonalon délutántól estig fokozott torlódás és forgalmi akadályok várhatók.

Még sincs megállapodás?

Mint írtuk, egy fuvarozói érdekvédő vitatta a közlekedési minisztérium és a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete (MKFE) között bejelentett útdíj-megállapodás érvényességét, azt állítva, hogy a fuvarozók nem adtak felhatalmazást annak elfogadására. Közlése szerint az egyeztetésen elhangzott ajánlatot a jelen lévő fuvarozók elutasították, ennek ellenére az MKFE aláírta a megállapodást.

A Lázár János vezette Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) szerint hét fuvarozói szervezettel meg tudott állapodni, csak eggyel nem.

„Az ÉKM értetlenül áll a megállapodást figyelmen kívül hagyó egyéni akciókkal szemben, amelyek a fuvarozókkal kötött megállapodást figyelmen kívül hagyva próbálják megzavarni az ünnepekre készülő ország lakosságának nyugalmát”

– magyarázta a minisztérium.

Durván emelkednek az útdíjak

Beszámoltunk róla, hogy 2026-ban az útdíj két részletben emelkedik: január 1-től 4,3 százalékos mértékben, majd március 1-jétől a 2025-ös díjhoz képest összesen 35 százalékra kiegészítve.

„A kormánynak semmi sem drága, ha Mészáros Lőrinc gazdagodásáról van szó. Orbánékat az sem zavarja, ha Mészáros kitömése miatt

magyar dolgozók veszítik el a munkájukat.

Márpedig ez történik az útdíjak brutális emelése miatt. A haszon pedig Orbán kedvenc oligarchájánál landol”

– írta Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció elnöke vasárnapi Facebook-bejegyzésében.

A DK elnöke arra figyelmeztetett, már most

tucatjával rúgják ki a sofőröket a cégek az útdíjak emelése miatt.

Ezen az útvonalon várható a demonstráció

Gyűlés miatt 2025. december 22-én 14 óra és 20 óra között az M3 bevezető – Róbert Károly körút – Árpád híd – Szentendrei út – Batthyány utca – M0-s autóút – Megyeri híd – M3-as autóút – M3 bevezető – Kós Károly sétány – Állatkerti körút – Hősök tere útvonalon – az ünnepek miatt megnövekedett járműforgalmon túl – fokozott torlódásra és forgalmi akadályokra lehet számítani

közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság, hangsúlyozva, hogy a közlekedők megértését és türelmét kérik, és aki teheti, kerülje el a jelzett útvonalat a gyűlés idejére.

(index.hu /Nyugtai Fèny nyomán)

Kapcsolódó:

Egyre forrósodik a hangulat: Hatalmas a káosz a kormány dédelgetett projektje körül