Novák megszólalt.
Megkérdezték a kegyelmi ügy miatt lemondott Novák Katalin volt köztársasági elnököt is a Szőlő utcai javítóintézethez köthető botrányról, de ő azt mondta, nem szeretne nyilatkozni aktuális közéleti kérdésekben, holott a titkársága korábban azt közölte, hogy a bukott államfő „továbbra is ellátja a volt elnökségből fakadó feladatokat”.
„Boldog, békés karácsonyt kívánok Önnek, egyúttal kérem megértését, amiért nem szeretném az aktuális közéleti kérdéseket kommentálni. Igyekszem az életemet nem a nyilvánosság előtt élni. Köszönöm érdeklődését, és további jó munkát kívánok önnek”
– közölte Novák Katalin a Népszavának küldött vasárnapi válaszában, miután úgy gondolták, megkérdezik a korábbi köztársasági elnököt, hogy mi a véleménye az országos botránnyá nőtt ügyről.
Azt írták, hónapokon keresztül próbáltak választ kapni Novák Katalintól a kegyelmi ügyben és más közéleti témákban, de érdemi válasz nem érkezett. Megjegyezték, végül csak egy általános, karácsonyi üzenetet küldött nekik, pedig több mint 110 napig keresték kérdéseikkel.
Bár Novák nem kommentál közéleti ügyeket, titkársága azt közölte, továbbra is ellátja volt elnöki feladatait. A korábbi államfő nem veszi fel a havi 5,7 millió forintos „tiszteletdíjat”, mivel elhelyezkedett, dolgozik, ugyanakkor állami finanszírozású titkárságra továbbra is igényt tart, miközben rezidenciát és rezsitámogatást nem igényel.
( Nyugati Fény nyomán)
Kapcsolódó:
Valódi Hírek










