Forint ismét gyengül.
Közleményt adott ki az MTI az újabb forintgyengülésről, amelyben arra hívták fel a figyelmet, hogy mélyebbre ütötték a forintot szerda reggelre a kedd esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
Az euró reggel fél hétkor 386,26 forinton állt a kedd este 18 órai 385,92 forint után. A dollár jegyzése 329,07 forintra emelkedett 327,92 forintról, a svájci frank jegyzése pedig 415,16 forintra 414,80-ról.
Megjegyezték: az euró jegyzése 380,06 és 416,73 forint között mozgott az idén, a dolláré 324,96 és 406,79 forint között, a svájci franké pedig 406,62 és 445,27 forint között. A forintnak az elmúlt 52 hétben a legmagasabb jegyzéshez (leggyengébb forint árfolyam) viszonyított mozgási tartománya az euróval és a svájci frankkal szemben közel kilenc százalék volt, a dollár ellenében azonban több mint húsz százalék.

Forrás: pénzcentrum.hu
(Nyugati Fény nyomán)
Kapcsolódó:
Valódi Hírek










