A rendkívüli havazás miatt új intézkedést jelentett be Lázár János.
Lázár János építési és közlekedési miniszter Facebook-oldalán jelentette be, hogy
mérséklik a tehervonatok forgalmát a belföldi vasúthálózaton.
A MÁV-nak általában sok gondot szokott okozni a kisebb hószállingózás is, – vagy éppen a nagy meleg – így ez a hatalmas hómennyiség új megoldásokat követelt.
Most nem azt kérte, hogy ne használják a MÁV-ot
Nemrég a közlekedési miniszter arra kérte az embereket, hogy ne vonatozzanak, amely nem új keletű, korábban a nagy melegre való tekintettel is óva intették az utasokat a MÁV-tól. Most viszont megpróbálják teljesíteni a személyszállítást a nagy hó ellenére is.
„Jóváhagytam, hogy a MÁV-csoport pályaműködtető vállalata átmenetileg várakoztassa a tehervonatokat, hogy ezzel is utat biztosíthasson a hálózaton feltorlódó személyszállító vonatoknak. Tehervonat híján kevesebb váltóállításra van szükség, ami csökkenti a meghibásodások esélyét, ráadásul a pályán meghibásodó tehervonat mentése és eltávolítása hó nélkül is összetett művelet, most azonban kifejezetten időigényes feladatot jelent a szakemberek számára”
– írta Lázár, aki hozzátette, a haváriakezelő intézkedéseknek köszönhetően mindenhol járnak a vonatok. Ezt mondjuk a Mávinform cáfolja, eszerint például Komárom-Esztergom között nem járnak a vonatok, Vác-Balassagyarmat és Miskolc-Nyíregyháza között pedig pótlóbuszos utazásra van lehetőség.
(Nyugati Fény nyomán)
Kapcsolódó:
Rendkívüli intézkedés: Vörös kódot rendeltek el az extrém hideg miatt
Valódi Hírek










