Csak a kamatok milliárdokra rúgnak.

Január 7-én, szerdán az Államadósság-kezelő Központ

3 milliárd euró (közel 1200 milliárd forint) értékben bocsátott ki kötvényeket,

ebből 1 milliárd euró zöldkötvény volt– írták a közleményükben.

Komoly volt az érdeklődés

A kötvényekre jelentős volt az érdeklődés a befektetők részéről,

többszörös túljegyzés volt rájuk

A kötvénykibocsátás főszervezői a BNP Paribas, az Erste Group Bank, az ING Bank, a JP Morgan és a Raiffeisen Bank International pénzintézetek voltak.

A részletekből kiderül, hogy:

  • a 2 milliárd eurós csomag 2033. május 26-án jár le. A tulajdonosoknak évi 4,25 százalék kamatot fizet, ez évente 85 millió euró (mintegy 33 milliárd forint) kamatkiadást jelent.
  • Az 1 milliárd eurós zöldkötvények lejárati dátuma 2038. március 25-e. A kamatláb ebben az esetben 4,875 százalék, ami évi 48,75 millió euró (mintegy 19 milliárd forint) kamatkiadással jár.

A közlemény szerint

a befolyó összeg részben általános finanszírozási célokra kerül felhasználásra.

A zöldkötvényből befolyt összeget a kibocsátó a központi költségvetés egyes zöldkiadásainak finanszírozására és refinanszírozására fogja fordítani a szuverén, a 2023-ban frissített Zöld Kötvény Keretprogramjával összhangban.

(Nyugati Fény nyomán)