Vigyázat, hó!

Hétfőn reggel tájékoztatást adott az Operatív Törzs és összefoglalták a hóhelyzet legújabb fejleményeit. Mukics Dániel szóvivő arra kérte az embereket, hogy ne induljanak útnak, hiszen

továbbra is várható havazás és ónos eső is,

főleg észak-keleten és a Dunántúlon. Emellett pedig a Dunától keletre

–15 fokos hőmérsékletre számíthatunk.

Voltak fennakadások

A hóátfúvások miatt több helyen is voltak fennakadások, akár 20 centiméteres hóréteg is kialakulhatott a közutakon, de elzárt települések nem keletkeztek. A vasúti közlekedés sem volt zökkenőmentes, sok helyen volt szükség pótlóbuszos kisegítésre és a késések is megnövekedtek,

amelyek a mai napon sem állnak helyre.

A vízi és a légi közlekedés viszont zökkenőmentesen zajlik. Több folyón is kialakultak vastag jégrétegek, az Operatív Törzs szóvivője arra kér mindenkit, ezekre semmiképp se merészkedjenek rá.

A tűzoltók, mentők, rendőrök teljes erőbedobással dolgoztak

A tűzoltókat vasárnap 54 helyszínre riasztották, 38 esetben árokba borult, keresztbe fordult autókhoz. Emellett aznap 41 tűz keletkezett, amely majdnem a duplája az átlagos számnak. A rendőrséget 106 balesethez riasztották és 2144 idős embert látogattak meg. Dr. Túrós András, az Országos Polgárőrszövetség elnöke kiemelte, a polgárőrök is megfeszített erővel próbáltak segíteni mindenkin.

A mentősök pedig közel 4000 riasztást kaptak.

(Nyugati Fény nyomán)