Szemtanú vallott.

A blikk.hu azt írta, megtalálta azt a 16 éves tinédzsert, aki azután látta az Örs vezér téren Egressy Mátyást, hogy az Ötkert nevű szórakozóhelyről szombaton éjjel váratlanul eltűnt. A neve elhallgatását kérő fiú az édesanyjával tett vallomást a XI. kerületi kapitányságon, aminek a tartalmát közzé is tette abban az – azóta már törölt – csoportban, amit a kámforrá vált Mátyás keresésekor hoztak létre.

„A barátommal hajnali 4 óra 20 perc környékén érkeztünk meg az Örs vezér terére, az Árkáddal szembeni nagy, fekete épülethez, majd mentünk le az aluljáróba. Láttunk egy akkor számunkra még ismeretlen fiút, aki az Iphone telefonját kereste. Megállított engem is és a barátomat is, hogy nem láttuk-e a telefonját. Mondtuk, hogy nem, ezután továbbmentünk a HÉV-hez, de hallottam, hogy mástól is kérdezgette. Leültünk a megállóba, majd láttuk, hogy újra ott van, és felszállt az Örs vezér teréről induló gödöllői hévre. A HÉV 4:28-kor indult, a barátom is azon volt, egy mellette lévő ülésre ült le a fiú. Én akkor kicsit elkeseredettnek láttam”

– mondta a szemtanú, aki a portál szerint az utolsók között beszélhetett Egressy Mátyással.

A szemtanú szerint a fiú azt mondogatta: „Végem van”

Visszaemlékezése szerint 20 perc múlva észrevette, hogy Mátyás egy megálló után leszállhatott, és visszasétált az Örs vezér terére. Ekkor pedig már ő szólította le.

„Akkor már megérkezett három másik barátom is, velük ültem a padon. Megkérdeztem a fiútól, hogy meglett-e a telefonja, és mondta, hogy nem. Én meg a barátaim megkérdeztük, hogyan került ide. Azt mondta, nem tudja, semmit nem tud, és utána megint elkezdett az Örs vezér terén futkározni. Megint lefutott az aluljáróba, és utána megint láttuk, hogy ott sétálgat a HÉV-megállóban, és akkor megint megkérdeztük, hogy hol lakik, amire azt mondta, hogy a XI. kerületben, Újbudán. Ezek után nem biztos, de mintha a 3-as villamos megállójához ment volna, illetve arra emlékszem, hogy a nadrágjának és a kabátjának a bal oldala sáros volt. Csak egy igazolványtartó volt nála. Megkérdeztem, hogy benne van-e a személyi igazolványa, amire azt felelte, hogy igen, de azzal nem megy sokra. Amíg ott volt a HÉV megállóban, végig azt mondogatta, hogy »öngyilkos leszek« és »végem van«. Ezt nem tudom, mennyire gondolta komolyan. Alkohol befolyásoltságát nem láttuk rajta, mert tudott futkározni, de a helyzettel nem nagyon volt tisztában. Talán drog befolyásoltsága alatt állhatott”

– állt a portál szerint a fiatal rendőrségi vallomásában.

Kulcscsomót találtak a Lánchídon, megkérdeztük a rendőrséget

A portálnak sikerült elérnie telefonon a 16 éves fiú szintén névtelenséget kérő édesanyját, aki megerősítette a fia által leírtakat. Így azt is, hogy éppen akkor érkezett hír a rendőrségre arról, hogy Mátyás kulcscsomóját megtalálták a Lánchíd peremén, amikor a kapitányságon tartózkodtak.

A portál korábban azt írta, hogy úgy tudják, egy az eltűnt fiúhoz köthető kulcscsomót találtak a híd azon pontján, ahonnan valaki a folyóba zuhant (az index.hu számolt be korábban egy a rendőrség birtokába került felvételről). Úgy tudák, az édesapa azonosította és egyértelműen megállapította, hogy

az a tárgy a fiához köthető.

Portálunk megkereste a Budapesti Rendőr-főkapitányságot az ügyben. Csécsi Soma rendőr alezredes a személyes tárgy megtalálásával kapcsolatos sajtóértesüléseket

nem erősítette meg.

(Nyugati Fény nyomán)

Kapcsolódó: