Nem hagyja magát a DK elnöke.

Kedden hivatalosan bejelentették az Európai Parlamentben: a magyar hatóságok Dobrev Klára mentelmi jogának felfüggesztését kérték a Szőlő utca ügyében – erről a DK elnöke számolt be Facebook-oldalán. Az ügy Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter feljelentése nyomán indult.

„Nem először teszik. És pontosan tudom: nem is utoljára. Mert ebben az országban ma annak kell félnie, aki kimondja az igazat. Annak, aki nem köt alkut a hatalommal, és nem fogadja el, hogy a félelem legyen az úr”

– jelentette ki. Emlékeztetett, hogy Orbán Viktor példátlan megtorlást ígért a Szőlő utcai ügy feltárása miatt a politikusnak.

A DK elnöke nyomatékosította, hogy nem tudják megfélemlíteni. Nem fog hátralépni, nem fog hallgatni és nem fog megijedni,

és készen áll a küzdelemre.

Figyelmeztetett, az ügy nem róla szól, hanem mindannyiunkról. Ugyanis ezt később bárkivel megtehetik, legyen az tanár, aki kiáll a diákjaiért, vagy ellenzéki polgármester, vagy orvos, aki szól az embertelen körülményekről.

Kijelentette:

„És nem maradok csendben, amíg ki nem derül, kik azok a magas rangú állami es rendőri vezetők, akik segítették a pedofilokat, amíg ki nem derül, hogy ki az a Zsolti bácsi.”

Dobrev Klára bejegyzését alább közöljük:

„Ma hivatalosan bejelentették az Európai Parlamentben: a magyar hatóságok a mentelmi jogom felfüggesztését kérték.
Nem először teszik.
És pontosan tudom: nem is utoljára.

Mert ebben az országban ma annak kell félnie, aki kimondja az igazat.
Annak, aki nem köt alkut a hatalommal, és nem fogadja el, hogy a félelem legyen az úr.
Amikor valaki szembenéz az önkénnyel, amikor nem hallgat, amikor nemet mond, akkor a rendszer nem vitázik vele.
Hanem támad, megfélemlít, lejárat.
Orbán meg büszke is rá: Sosem látott megtorlást ígért nekünk a Szőlő utca miatt.
Bosszút áll.

Mert ez nem jogállam vagy igazságszolgáltatás.
Ez politikai bosszú, hideg számítással, gátlástalanul.
Miközben valódi bűnök maradnak következmények nélkül,
miközben a korrupció szétfeszíti az országot,
miközben családok küzdenek a megélhetésért,
a hatalom nem ezeket akarja megoldani.
Azokat támadja, akik nemet mondanak.
Akik nem hajlandók félrenézni.
Akik hisznek abban, hogy Magyarország lehet szabadabb, igazságosabb, emberségesebb.

És most engem találtak meg.

De hallják meg jól:
Nem fogok hátralépni.
Nem fogok hallgatni.
Nem fogok megijedni.
Mert amit ma velem megtesznek, azt holnap bárkivel megtehetik.
Egy tanárral, aki kiáll a diákjaiért.
Egy orvossal, aki szól az embertelen körülményekről.
Egy újságíróval, aki kérdezni mer.
Egy ellenzéki polgármesterrel.
Vagy egy egyszerű állampolgárral, aki nem marad csendben.
Ezért ez az ügy nem rólam szól.
Ez rólunk szól, mindannyiunkról.

A demokrácia nem ajándék.
A szabadság nem magától marad meg.
Mindkettőért újra és újra meg kell küzdeni.
És én készen állok erre a küzdelemre.
Értetek.
Velük szemben.
Felemelve a hangomat.

És nem maradok csendben, amíg ki nem derül, kik azok a magas rangú állami es rendőri vezetők, akik segítették a pedofilokat, amíg ki nem derül, hogy ki az a Zsolti bácsi.”

(Nyugati Fény nyomán)