Ne dőlj be az e-mailnek!

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől az adóhatóság nevében küldenek csaló e-maileket – figyelmeztetett a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

Szja-visszatérítést ígérnek

A hivatal leszögezte: a

„NAV-tól e-mailen, sms-ben érkezett üzenetek mindig legyenek gyanúsak!”

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ugyanis kizárólag a tárhelyre érkező üzenetekkel, vagy postán keresztül kommunikál az ügyfelekkel. A sima sms és e-mail-küldés továbbra sem hivatalos ügyintézési forma.

Az adathalászok 2025-ös adóévre vonatkozó szja-visszatérítésről tájékoztatnak.

A kamuüzenetekkel próbálkozó adathalászok ezúttal e-mailben küldenek felhívást, amelyben a potenciális áldozatukat arról tájékoztatják, hogy

„a 2025. évi személyi jövedelemadó bevallása alapján 140 000 forint összegű adó-visszatérítésre jogosult”.

Megtévesztő e-mailek

A csalók a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével és általában a rá jellemző színekkel, arculati elemekkel ellátott üzeneteket küldenek.

A most küldött e-mailekben jellemzően a NAV Ügyfélportál hivatalos logóját használják fel.

Nem csak adó-visszatérítésről írhatnak; van, hogy a tartozás azonnali megfizetésére szólítanak fel.

A hivatal hangsúlyozta:

a NAV soha nem küld az adótartozás aktuális egyenlegéről, a rendezéséről, vagy az adó-visszatérítés lehetőségéről szóló tájékoztatást e-mailben vagy sms-ben.

Az adóhivatal ugyanis azoknak, akik rendelkeznek DÁP-os vagy Ügyfélkapu+-os regisztrációval, a tárhelyükre küld üzenetet. Azokkal pedig, akik még nem regisztráltak, papíralapon – a postán feladott hivatalos levélben – kommunikál.

A hivatal nevével visszaélő leggyakoribb csaló sms-ek és e-mailek megtekinthetők a honlapon, az erről szóló adatbázis folyamatosan frissül.

A NAV végül nyomatékosan arra figyelmeztet, ha valaki ilyen, vagy ehhez hasonló üzenetet kap,

semmiképp ne kattintson az abban szereplő linkre.

(MTI) (Nyugati Fény nyomán)