Ne dőlj be az e-mailnek!
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől az adóhatóság nevében küldenek csaló e-maileket – figyelmeztetett a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
Szja-visszatérítést ígérnek
A hivatal leszögezte: a
„NAV-tól e-mailen, sms-ben érkezett üzenetek mindig legyenek gyanúsak!”
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ugyanis kizárólag a tárhelyre érkező üzenetekkel, vagy postán keresztül kommunikál az ügyfelekkel. A sima sms és e-mail-küldés továbbra sem hivatalos ügyintézési forma.
Az adathalászok 2025-ös adóévre vonatkozó szja-visszatérítésről tájékoztatnak.
A kamuüzenetekkel próbálkozó adathalászok ezúttal e-mailben küldenek felhívást, amelyben a potenciális áldozatukat arról tájékoztatják, hogy
„a 2025. évi személyi jövedelemadó bevallása alapján 140 000 forint összegű adó-visszatérítésre jogosult”.
Megtévesztő e-mailek
A csalók a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével és általában a rá jellemző színekkel, arculati elemekkel ellátott üzeneteket küldenek.
A most küldött e-mailekben jellemzően a NAV Ügyfélportál hivatalos logóját használják fel.
Nem csak adó-visszatérítésről írhatnak; van, hogy a tartozás azonnali megfizetésére szólítanak fel.
A hivatal hangsúlyozta:
a NAV soha nem küld az adótartozás aktuális egyenlegéről, a rendezéséről, vagy az adó-visszatérítés lehetőségéről szóló tájékoztatást e-mailben vagy sms-ben.
Az adóhivatal ugyanis azoknak, akik rendelkeznek DÁP-os vagy Ügyfélkapu+-os regisztrációval, a tárhelyükre küld üzenetet. Azokkal pedig, akik még nem regisztráltak, papíralapon – a postán feladott hivatalos levélben – kommunikál.
A hivatal nevével visszaélő leggyakoribb csaló sms-ek és e-mailek megtekinthetők a honlapon, az erről szóló adatbázis folyamatosan frissül.
A NAV végül nyomatékosan arra figyelmeztet, ha valaki ilyen, vagy ehhez hasonló üzenetet kap,
semmiképp ne kattintson az abban szereplő linkre.
(MTI) (Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










