Nyugodjon békében!
81 éves korában meghalt Voith Ági Jászai Mari-díjas színművész, rendező – erősítette meg a hírt Bodrogi GyulaAcNews-nak.
Decemberben került kórházba
Beszámoltunk arról, hogy Voith Ági Jászai Mari-díjas művész tüdőgyulladással került kórházba tavaly év végén. A Nagykovácsiban élő, visszavonult színésznő megerősítette: betegsége ellenére jól van, és már a karácsonyi összejövetelre készül.
A színésznő megfogalmazása szerint
egy „fránya tüdőgyulladás” döntötte le a lábáról,
de már az ünnepekre készült. Párja, Döme Zsolt zeneszerző, fia, Ádám és az unokák mellett korábbi nagy szerelme, Bodrogi Gyula és annak kedvese, Angéla társaságát is várta.
Bodrogi Gyula még el tudott búcsúzni
A József Attila Színház örökös tagjától egykori nagy szerelme még el tudott búcsúzni.
„Egy héttel ezelőtt el tudtam tőle búcsúzni, mindenről tudtunk. Tudtunk a betegségéről.
Sok időt töltött kórházban, mégis rendkívül váratlanul ért minket a halála”
– mondta el a portálnak Bodrogi Gyula.
Voith Ági színészként erős, karakteres nőalakok formálója volt, rendezőként pedig pontos látásmóddal, felelősséggel és következetességgel dolgozott. Nem kereste a reflektorfényt, mégis megkerülhetetlenné vált. Játékában mindig ott volt az értelem, az érzelem és a belső arányérzék ritka egysége.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










