Meglepő vallomás.

Nem ért egyet sok mindenben Orbán Viktorék politikájával, ezért is váltott frakciót.

Navracsics Tibor úgy látja, tiszteletreméltó ellenfele lesz a DK-s Bakk István

Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Népszavánakadott interjújában többek között arról beszélt, hogy ő nem akarja besározni politikai ellenfeleit, mert úgy látja, neki tiszteletreméltó ellenfelei vannak például a DK-s Bakk István személyében is.

„EZEK tiszteletreméltó, családos emberek. Hogy jönnék én ahhoz, hogy elkezdjek személyeskedni velük?”

– fogalmazott. Hozzátette, a kormányzó pártok őt indítják Veszprém 3-as egyéni választókerületében, győzelemre készül, ám ha mégsem jönnének be a számításai – jelezte korábban – örökre távozik a politikából és a közéletből is.

Az interjúban szó esett Lázár János különös kijelentéseiről is, amiket a miniszter a magyarországi romákkal kapcsolatban tett. Erről azt mondta, „végtelenül gusztustalannak” tartja, hogy „miközben ő bocsánatot kért, ugyanúgy folytatják ellene a politikai hecckampányt, mintha nem tette volna meg”.

Navracsics: sok mindenben nem értek egyet a Fidesz politikájával

Az interjú leginkább érdekes mozzanata mégis az lehetett, amikor felidézték, hogy a 2022-es választások előtt még arról beszélt, csak 65,3 százalékban ért egyet a Fidesz politikájával, ugyanis vannak olyan kérdések, amelyekben teljesen eltérő álláspontot képvisel, mint a pártja.

Megkérdezték, esetleg tudott-e növekedni ez a szám.

„Nem, ez mindig állandó. Egy miniszternél ez nem túl magas szám. De őszinte, nem?”

– mondta Navracsics, aki kifejtette: vérmérséklet tekintetében különbözik a fideszes politikusoktól, sok politikai ügyben mást is gondol, de szerinte ezeket lehet is tudni róla, mert beszél erről kormányüléseken is, a nyilvánosság előtt is.

Maga jelentette be kilépését a frakcióból

Emlékezetes, Navracsics 2022-ben átlépett a KDNP parlamenti képviselőcsoportjába, elhagyta a Fidesz-frakciót. A furcsa manővert azzal indokolta akkor, hogy az európaiaknál mégis jobb csengése lehet a KDNP-nek, mint a Fidesznek. Megjegyezte, már régóta mérlegelte a távozást, de korábban a jogszabályok még ezt nem tették lehetővé számára.

(Nyugati Fény nyomán)