Azért ekkora mennyiséghez kellett logisztika.

Nem kevesebb, mint öt tonna marihuánát foglaltak le a közép-szerbiai Kruševac melletti Konjuhban január végén. Az is kiderült, a raktár, ahol a dr0got tartották Rade Spasojevićé, a Szerb Haladó Párt (SNS) egyik politikusáé. Állítólag

más kormányzati résztvevők segítségével juttatták át a nagy mennyiségű kábítószert a határon.

Aleksandar Vučić szerb kormányfő tagadja ezt a vádat.

Nagy biznisz volt ez

Ez a mennyiségű marihuána 7–10 millió euróért ( 2,67–3,82 milliárd forintért) kelt volna el a piacon. Ivica Dačić szerb külügyminiszter szerint

ez a legnagyobb kábítószerfogás eddig Szerbiában.

Az anyagot Észak-Macedóniából csempészték az országba, ahol legálisan használható a marihuána orvosi célokra 2016 óta. Észak-Macedóniában is folyik a nyomozás, így további

10 tonna dr0gra bukkantak az ügy kapcsán.

Nagyobb hálózat lehetett

Ekkora mennyiségű kábítószert senki sem tud egyedül átcsempészni a határon és továbbárusítani, így még kutatják, hogy kik lehetnek érintettek az ügyben. A Macedóniai Szociáldemokrata Unió pedig súlyos állítást közölt: eszerint mindkét országban

kormányzati szereplők segíthettek az ügylet lebonyolításában, másképp nem sikerült volna átcsempészni a határon.

Aleksandar Vučić ezeket az állításokat határozottan tagadta.

Vannak furcsaságok

Úgy tűnik, hogy az ügy felgöngyölítését nagyban hátráltatják, a nyomozást például eredetileg a Szervezett Bűnözés Elleni Ügyészség (TOK) irányította. Az ügyön dolgozó ügyésznőt, Irena Bjelošt azonban a törvénymódosítások miatt gyakorlatilag eltávolítják pozíciójából.

Ráadásul leváltották a Kábítószer-ellenes Szolgálat vezetőjét és helyettesét is, akik a nyomozást végezték.

(szmsz.press /Nyugati Fény nyomán, a kiemelt kép illusztráció)