Egy autóbusz borult árokba.
Péntek reggel egy helyközi autóbusz szenvedett balesetet Zalaegerszegnél,
ketten súlyosan, tízen pedig könnyebben sérültek meg.
A 76-os főúton, a Bagod felől Zalaegerszeg irányába tartó busz a havas, latyakos úton
az erős oldalszél miatt borult az árokba
– közölte Sznopek Veronika, a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Kósi Zsolt, a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője arról számolt be, hogy az árokba borult autóbusz utasainak egy része a hátsó ablakon keresztül ki tudott jutni, négy embert pedig
a szélvédő kivágása után sikerült kimenteni.
A mentők gyorsan a helyszínre érkeztek
A járműben a sofőrrel együtt tizenketten utaztak, a mentők pedig valamennyiüket kórházba szállították. A busz mögött haladó
autók is összeütköztek,
de ott nem történt személyi sérülés vagy jelentős anyagi kár. A főút érintett szakaszát a rendőrök teljes szélességében lezárták, a járműforgalmat Apátfa irányába terelték el.
Aki teheti, maradjon otthon
Rendkívüli közleményt adott ki a MÁV miszerint Nyugat-Magyarországon válságos a közlekedési helyzet. Kiemelték, akinek nem feltétlenül szükséges, ne induljon útnak különös tekintettel Vas vármegyére, Zala vármegye északi részére, Veszprém vármegye nyugati részére, illetve Győr-Moson-Sopron vármegye nyugati részére. Eddig
16 volánbusz szenvedett balesetet a havas, jeges úton, többségük árukba csúszott.
Riasztás van érvnyben
A HungaroMet pénteken másodfokú, narancs riasztást adott ki hófúvás és havazás veszélye miatt több nyugat-magyarországi vármegyére. Győr-Moson-Sopron és Vas vármegyében 24 óra alatt akár 20 centiméternél több hó is hullhat, a viharos szél pedig magas hótorlaszokat emelhet.
(MTI /Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










