Nem adtak nekik vízumot.

Fehéroroszország kapott meghívást, de a delegáció nem kapott vízumot

Fehéroroszország meghívást kapott ugyan a Donald Trump amerikai elnök által létrehozott Béketanácsába, ám a szervezet washingtoni ülésén való részvételhez szükséges vízumot megtagadták a delegációjuktól, így Minszk végül nem képviseltethette magát a Béketanács nyitóülését – közölte a fehérorosz külügyminiszter.

Hiába próbálkoztak

Makszim Rizsankov fehérorosz külügyminiszter közölte: miután az amerikai elnök Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnököt is meghívta az ENSZ leváltására alapított szervezetébe,

a minszki fél hiába próbálkozott gyakorlati lépésekkel is elősegíteni az ország tényleges képviseletét.

A minisztérium közlése szerint a fehérorosz külügyminiszter tervezett látogatásáról megfelelően tájékoztatták az amerikai felet. Ugyanakkor annak ellenére, hogy részükről minden szükséges eljárást végrehajtottak,

nem kaptak vízumot delegáció számára,

ami így nem tudott kiutazni a Béketanács első ülésére, amelyen 47 ország képviseltette magát.

Kiakadtak Trumpra

„Ebben a helyzetben felmerül egy jogos kérdés: milyen békéről és milyen lépéssorozatról beszélünk, ha a szervezők még az alapvető formalitásokat sem tudják teljesíteni ahhoz, hogy részt vehessünk?”

– adott hangot felháborodásának a fehérorosz külügyminisztérium.

A Béketanácsba való meghívása ellenére Fehéroroszország Oroszország egyik legközelebbi szövetségese Ukrajna elleni háborújában. Minszk aktív szerepet vállal az orosz hadműveletek és légicsapások elősegítésében, továbbá stratégiai bázist nyújt a nukleáris robbanófejek célba juttatására alkalmas orosz rakétáknak is.

(kyivindependent.com / hvg.hu /Nyugati Fény)