Nem adtak nekik vízumot.
Fehéroroszország kapott meghívást, de a delegáció nem kapott vízumot
Fehéroroszország meghívást kapott ugyan a Donald Trump amerikai elnök által létrehozott Béketanácsába, ám a szervezet washingtoni ülésén való részvételhez szükséges vízumot megtagadták a delegációjuktól, így Minszk végül nem képviseltethette magát a Béketanács nyitóülését – közölte a fehérorosz külügyminiszter.
Hiába próbálkoztak
Makszim Rizsankov fehérorosz külügyminiszter közölte: miután az amerikai elnök Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnököt is meghívta az ENSZ leváltására alapított szervezetébe,
a minszki fél hiába próbálkozott gyakorlati lépésekkel is elősegíteni az ország tényleges képviseletét.
A minisztérium közlése szerint a fehérorosz külügyminiszter tervezett látogatásáról megfelelően tájékoztatták az amerikai felet. Ugyanakkor annak ellenére, hogy részükről minden szükséges eljárást végrehajtottak,
nem kaptak vízumot delegáció számára,
ami így nem tudott kiutazni a Béketanács első ülésére, amelyen 47 ország képviseltette magát.
Kiakadtak Trumpra
„Ebben a helyzetben felmerül egy jogos kérdés: milyen békéről és milyen lépéssorozatról beszélünk, ha a szervezők még az alapvető formalitásokat sem tudják teljesíteni ahhoz, hogy részt vehessünk?”
– adott hangot felháborodásának a fehérorosz külügyminisztérium.
Visas for our delegation to the Peace Council meeting were not issued, despite all documents being submitted on time and procedures followed.
Belarus had informed organizers that, by decision of the Head of State, Foreign Minister Maxim Ryzhenkov would attend.
The invitation… pic.twitter.com/Ttzo3zDm7z
— Belarus MFA 🇧🇾 (@BelarusMFA) February 19, 2026
A Béketanácsba való meghívása ellenére Fehéroroszország Oroszország egyik legközelebbi szövetségese Ukrajna elleni háborújában. Minszk aktív szerepet vállal az orosz hadműveletek és légicsapások elősegítésében, továbbá stratégiai bázist nyújt a nukleáris robbanófejek célba juttatására alkalmas orosz rakétáknak is.
Valódi Hírek









