A segélyszerelvény is kisiklott.

A MÁV nem árulja el, miért siklott ki és dőlt az árokba tavaly szeptemberben egy vonat Magyarkútnálderült ki az RTL Híradóból.

Két vasutas sérült meg

Beszámoltunk arról, hogy 2025. szeptember 12-én délelőtt kisiklott egy Vácról Balassagyarmatra indult vonat több kocsija Magyarkútnál. Az emlékezetes esetben két vasutas könnyebben megsérült.

Hegyi Zsolt, a MÁV vezérigazgatója azonnal vizsgálatot rendelt el,

és közölte, hogy a siklásos baleseteket különösen komolyan veszik.

Akkor azonnal megszólalt Lázár János is, aki „minden részletre kiterjedő, szigorú és őszinte vizsgálatot” kért.

„Tudni akarom, hogy pálya- vagy járműhiba, emberi mulasztás vagy ezek együttese okozták-e a balesetet”

– írta akkor.

A helyszínre küldött daru kerekei „leugrottak a sínről”

A MÁV egy nappal a kisiklás után közleményben tette helyre a felelőtlen híradásokat, amelyek szerint a Magyarkútnál kisiklott vonat visszaemeléséhez a helyszínre érkező daru is kisiklott a munkálat közben.

„A daru siklásáról szó sincs (…) a daru első tengelyének kerekei (…) rövid időre leugrottak a sínről”

– tették tisztába a helyzetet. Az ügyben a Váci Rendőrkapitányság közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény gyanúja miatt indított eljárást ismeretlen tettes ellen.

Megírtuk, hogy októberben a vasúttársaság közölte, hogy a baleset körülményeinek kivizsgálása még folyamatban van, ezért a részletekről nem nyilatkoztak. Ám annyit elárultak, hogy év végéig nem indulhat újra a közlekedés.

Azóta lezárult a vizsgálat a tavaly szeptemberi magyarkúti vonatkisiklás ügyében, de a nyilvánosság továbbra sem tudhatja, mi okozta a balesetet. Korábban Lázár János szigorú vizsgálatot ígért, és Hegyi Zsolt is azt mondta: nyilvánosságra hozzák a jelentést. Az RTL Híradó

közérdekű adatigénylése ellenére sem tették közzé a dokumentumot.

(
(Nyugati Fény nyomán )