A segélyszerelvény is kisiklott.
A MÁV nem árulja el, miért siklott ki és dőlt az árokba tavaly szeptemberben egy vonat Magyarkútnál – derült ki az RTL Híradóból.
Két vasutas sérült meg
Beszámoltunk arról, hogy 2025. szeptember 12-én délelőtt kisiklott egy Vácról Balassagyarmatra indult vonat több kocsija Magyarkútnál. Az emlékezetes esetben két vasutas könnyebben megsérült.
Hegyi Zsolt, a MÁV vezérigazgatója azonnal vizsgálatot rendelt el,
és közölte, hogy a siklásos baleseteket különösen komolyan veszik.
Akkor azonnal megszólalt Lázár János is, aki „minden részletre kiterjedő, szigorú és őszinte vizsgálatot” kért.
„Tudni akarom, hogy pálya- vagy járműhiba, emberi mulasztás vagy ezek együttese okozták-e a balesetet”
– írta akkor.
A helyszínre küldött daru kerekei „leugrottak a sínről”
A MÁV egy nappal a kisiklás után közleményben tette helyre a felelőtlen híradásokat, amelyek szerint a Magyarkútnál kisiklott vonat visszaemeléséhez a helyszínre érkező daru is kisiklott a munkálat közben.
„A daru siklásáról szó sincs (…) a daru első tengelyének kerekei (…) rövid időre leugrottak a sínről”
– tették tisztába a helyzetet. Az ügyben a Váci Rendőrkapitányság közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény gyanúja miatt indított eljárást ismeretlen tettes ellen.
Megírtuk, hogy októberben a vasúttársaság közölte, hogy a baleset körülményeinek kivizsgálása még folyamatban van, ezért a részletekről nem nyilatkoztak. Ám annyit elárultak, hogy év végéig nem indulhat újra a közlekedés.
Azóta lezárult a vizsgálat a tavaly szeptemberi magyarkúti vonatkisiklás ügyében, de a nyilvánosság továbbra sem tudhatja, mi okozta a balesetet. Korábban Lázár János szigorú vizsgálatot ígért, és Hegyi Zsolt is azt mondta: nyilvánosságra hozzák a jelentést. Az RTL Híradó
közérdekű adatigénylése ellenére sem tették közzé a dokumentumot.
Valódi Hírek









