Alpolgármestere nincs.
Orosz István, Bátonyterenye polgármestere február közepén
szívinfarktust kapott és életmentő műtétet kellett rajta elvégezni.
Jelenleg lábadozik, betegszabadságon van, így hivatali teendőit sem tudja elvégezni. A településnek nincs alpolgármestere, mivel a kormánypárti képviselők mindig útját állták a javaslatainak.
Már sok alpolgármestert jelölt
Orosz István 2024 ősze óta hét alkalommal is próbálkozott alpolgármestert kijelölni, de azt a képviselők mindig megvétózták. Ahogy ez Karácsony Gergelynél is történt, itt az a kormánypárti frakció akadályozta meg folyamatosan a kinevezést. Orosz a Mátravölgye SC nevű egyesület színeiben függetlenként indult a választáson és
bár nyert, nem tudott többséget szerezni a képviselő-testületben.
A megyei kormányhivatal mulasztási pert indított, amelynek kimenetele lehet, hogy a kormányhivatal vezetője jelöl ki alpolgármestert. Tavaly egyébként sokak meglepetésére Orosz belépett decemberben a KDNP-be.
Nem tudni, mi lesz áprilisban
A jogszabályok szerint a választáson működő szavazatszámláló bizottság megalakulásához a tagoknak a polgármester előtt kell esküt tenniük. Ha a polgármester bármi okból kifolyólag nem elérhető, akkor pedig az alpolgármester előtt kell megtenniük ezt. Hogy a helyzetet hogyan fogják megoldani, egyelőre nem tudni.
/Nyugati Fény nyoman)
Valódi Hírek










