Alpolgármestere nincs.

Orosz István, Bátonyterenye polgármestere február közepén

szívinfarktust kapott és életmentő műtétet kellett rajta elvégezni.

Jelenleg lábadozik, betegszabadságon van, így hivatali teendőit sem tudja elvégezni. A településnek nincs alpolgármestere, mivel a kormánypárti képviselők mindig útját állták a javaslatainak.

Már sok alpolgármestert jelölt

Orosz István 2024 ősze óta hét alkalommal is próbálkozott alpolgármestert kijelölni, de azt a képviselők mindig megvétózták. Ahogy ez Karácsony Gergelynél is történt, itt az a kormánypárti frakció akadályozta meg folyamatosan a kinevezést. Orosz a Mátravölgye SC nevű egyesület színeiben függetlenként indult a választáson és

bár nyert, nem tudott többséget szerezni a képviselő-testületben.

A megyei kormányhivatal mulasztási pert indított, amelynek kimenetele lehet, hogy a kormányhivatal vezetője jelöl ki alpolgármestert. Tavaly egyébként sokak meglepetésére Orosz belépett decemberben a KDNP-be.

Nem tudni, mi lesz áprilisban

A jogszabályok szerint a választáson működő szavazatszámláló bizottság megalakulásához a tagoknak a polgármester előtt kell esküt tenniük. Ha a polgármester bármi okból kifolyólag nem elérhető, akkor pedig az alpolgármester előtt kell megtenniük ezt. Hogy a helyzetet hogyan fogják megoldani, egyelőre nem tudni.

/Nyugati Fény nyoman)