Furcsa módon teremti meg a békét az amerikai elnök.
Amerika tesztelte a hirosimai bombánál hússzor pusztítóbb rakétáját
Míg Ukrajnában és a Közel-Keleten dúl a háború, az Egyesült Államok ismét tesztelte Kalifornia partjainál a végítélet-rakétaként emlegetett Minuteman III típusú pusztító eszközeit. Az új tesztekkel az amerikai hadsereg igazolná a fegyverrendszer hatékonyságát, annak pontosságát, de azt is, hogy a rakéták alkalmasak-e eredeti funkciójuk betöltésére: a nukleáris elrettentésre.
A Minuteman III interkontinentális ballisztikus rakéta hússzor nagyobb rombolást is képes okozni a hirosimai atombombánál. Az Amerikai Egyesült Államok Űrhadereje (U.S. Space Force, USSF) közölte, hogy a GT 254 jelzésű, éles töltet nélkül felszerelt rakéta sikeresen eltalálta a célterületet a Csendes-óceánon, a Marshall-szigetek térségében.
Megnézik, hogy jól működik-e
Az Egyesült Államok Egyesült Államok Légierejének Globális Csapásmérő Parancsnoksága (Air Force Global Strike Command – AFGSC) azt közölte, hogy a rakétaindítást a rendszer működésének, valamint a fegyverrendszer pontosságának és megbízhatóságának ellenőrzése érdekében hajtották végre.
A tesztet néhány nappal azután tartották meg, hogy az Egyesült Államok és Izrael katonai csapást hajtott végre Irán ellen. A támadásban több magas rangú iráni vezető is meghalt, köztük Ali Hamenei ajatollah, az ország legfőbb vallási és politikai vezetője. A konfliktus azóta tovább eszkalálódott, Donald Trump amerikai elnök úgy nyilatkozott, a harcok akár hetekig, akár egy hónapig is elhúzódhatnak.
Videó:
(nypost.com / index.hu / Nyugati Fény nyomán)
Kapcsolódó:
Valódi Hírek










