Vérfürdő várható.
Drámai mértékben fog növekedni az Irán feletti tűzerő mennyisége
Pete Hegseth amerikai hadügyminiszter friss nyilatkozatában kifejtette álláspontját az eszkalálódó iráni konfliktus ügyében. Tájékoztatása szerint a következő napokban
„drámaian meg fog ugrani az Irán ellen indított légitámadások száma”.
Szerinte azzal, hogy az Egyesült Királyság engedélyezi a Diego Garcia légibázis (Naval Support Facility Diego Garcia) használatát, nagyban hozzájárul a műveletekhez. Hegseth bírálta Londont azért is, amiért nem tették lehetővé az amerikai gépek felszállását a háború első napjától.
„Sajnálatos volt, hogy a britek nem mondták az első naptól kezdve, hogy »Hé, csak nyugodtan, legyen hozzáférésed«”
– fogalmazott, majd hozzátette: „De megcsináltuk.”
Keir Starmer brit miniszterelnök bejelentette: az Egyesült Királyság további négy Typhoon típusú vadászgépet küld a katari brit századhoz. Hozzátette, az Egyesült Királyság engedélyezte az Egyesült Államoknak, hogy brit bázisokat használjanak védelmi műveletek végrehajtására.
Izrael a fokozódó harcokra figyelmeztetett
Mindeközben Izrael fokozódó offenzívára figyelmeztetett Iránban. Az izraeli hadsereg közölte, hogy az éjszakai légicsapásaik célpontjai „a teheráni rezsim infrastruktúrái” voltak. Közölték még, hogy a „Hezbollah infrastruktúráját” is támadták.
Az izraeli hadsereg kiemelte, hogy „valóban történelmi együttműködést” folytatnak az amerikai hadsereggel Iránban.
Eyal Zamir, az izraeli védelmi erők vezérkari főnöke elmondta: a következő fázisban „további meglepetések” várhatók „a rezsim további szétszerelése” érdekében.
Videó:
(Nyugati Fény nyomán )
Valódi Hírek










