Módosították a rendeletet..
Az Orbán-kormány egy nap után pontosította az üzemanyagár-korlátozás (védett ár) végrehajtásának szabályait – derült ki a kedd este megjelent Magyar Közlönyből.
Ha tankolsz, az adataidat küldik a NAV-nak
A megjelent rendelet szerint szerdától a védett árra (a benzin literenként 595, a dízel 615 forintért értékesíthető) vonatkozó hétfői rendelet
nem érvényes
„a kizárólag automata kútból álló üzemanyagtöltő állomásokra,
ahol a védett áras termékre való jogosultság ember általi személyes ellenőrzése nem biztosított”.
Ez azért fontos, mert a kormány úgy döntött, hogy védett áron történő tankoláskor a benzinkutakon kötelesek leolvasni a forgalmi engedély vonalkódját vagy feljegyezni a gépjármű rendszámát, azt a számítógépes rendszerben a hozzá tartozó bizonylattal visszakereshető módon tárolni.
Az adatokat a NAV-nak kell továbbítani adóügyi ellenőrzés céljából.
Az üzemanyagtöltő állomás üzemeltetője a védett árra jogosult gépjárművének töltését köteles biztosítani.
A módosítás szerint tehát a benzinkutak nem korlátozhatják azok tankolását, akik megfelelnek a feltételeknek. A jogosultság ugyanakkor a forgalmi engedély mellett a gépjárműre vonatkozó egyéb okirattal is igazolható, és szerdától
a NAV mellett a rendőrség is ellenőrizheti a szabályok betartását.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










