15 ezer dolláros vízumletétről döntöttek.
Újabb országokat büntetett meg Trump, bejelentették a vízumletét részleteit
Az amerikai külügyminisztérium bejelentette, hogy tovább bővítették a 15 ezer dolláros vízumletétre kötelezett országok listáját.
A külügyi tárca tájékoztatása szerint április elejétől többek között
- Kambodzsa,
- Etiópia,
- Mongólia
- és Tunézia polgárai is csak 15 ezer dollár letétbe helyezését követően juthatnak üzleti útra szóló, vagy turista célú vízumhoz.
A biztosíték nem garantálja, hogy kiállítják a vízumot
Bármely állampolgár, aki ezen országok egyike által kiállított útlevéllel utazik, és egyébként jogosultnak találják B1/B2 vízumra, 5000, 10 000 vagy 15 000 dolláros óvadékot kell letétbe helyeznie. Az összeget a vízuminterjú során határozzák meg. A kérelmezőnek be kell nyújtania a Belbiztonsági Minisztérium I-352-es nyomtatványát is. A kérelmezőknek el kell fogadniuk az óvadék feltételeit a Pénzügyminisztérium online fizetési platformján, a Pay.gov-on keresztül. Ez a követelmény a kérelem benyújtásának helyétől függetlenül érvényes – közölték.
„A kérelmezőknek csak azután kell benyújtaniuk az I-352-es nyomtatványt óvadék befizetéséhez, miután a konzuli tisztviselő erre utasítja őket. A kérelmezők közvetlen linket kapnak a Pay.gov-on keresztüli fizetéshez. Nem használhatnak harmadik fél weboldalát az óvadék befizetéséhez. Az Egyesült Államok kormánya nem felelős a rendszerein kívül kifizetett pénzekért.
A biztosíték nem garantálja a vízum kiállítását.
Ha valaki konzuli tisztviselő utasítása nélkül fizet díjat, a díjat nem térítik vissza”
– írták a közleményben.
Mintegy 50 ország érintett
Az amerikai kormány közlése szerint a befizetett összeget visszatérítik azoknak, akik a vízumfeltételek betartásával, határidőre elhagyják az országot.
A szigorítást tavaly vezették be az Egyesült Államokban az illegális bevándorlás visszaszorítására. Az érintett országok körét a vízumlejárat utáni túltartózkodási arányok szerint határozták meg.
Az intézkedés jelenleg mintegy ötven ország állampolgárait érinti. Eddig körülbelül ezer utazó lépett be vízumletéttel az Egyesült Államokba, és mindössze mintegy három százalékuk maradt az engedélyezett időn túl.
A külügyminisztérium szerint a rendszer csökkenti az állami kiadásokat is, mivel mérsékli az illegálisan tartózkodók kiutasításával járó költségeket.
A listán szereplő országok közel fele afrikai, emellett több ázsiai állam is érintett a szabályozásban.
(economx.hu /Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek









