Ráadásul a választások előtt.

Egri Gábor, a Független Benzinkutak Szövetségének (FBSZ) szakértője szerint óriási az elkeseredettség a szakmában, jóval nagyobb, mint 2022-ben. Emiatt pedig tankolási korlátozást, tüntetést és tömeges bezárást fontolgatnak a benzinkutasok. Ezeket pedig még a választások előtt tennék meg, mivel szerintük addig lehet csak elérni valamit.

Úgy tűnik, a kormányai ígéretei csak szavak voltak

A kormány azt ígérte, hogy a piac minden szereplője kaphat a hatósági árnál olcsóbb üzemanyagot, de ebből eddig a független kutak üzemeltetői semmit sem láttak. A kútbezárástól a jogszabályban előírt kötelezettségek tarthatják vissza a kisebb kutakat. A tankolási korlátozásnál a kiadható legkisebb mennyiséggel élnének, tehát fejenként 2 literre korlátoznák az adagokat.

„Nagyon sokszor bebizonyosodott már, hogy feláldozhatók vagyunk. Ha a választások után próbálkozunk bármilyen akcióval, annak már semmilyen hatása nem lesz”

– fogalmazott az egyik benzinkutas.

(telex.hu nyomán, a kiemelt kép illusztráció)