Szerinte ha igaz, amit mondanak, egyértelmű a helyzet.

Kocsis Máté, a tapolcai választási fórumán

büntetőeljárást követelt aMagyar Nemzeti Bank (MNB) körüli ügyekben.

A Fidesz frakcióvezetője Navracsics Tiborral közösen vett részt az eseményen. A rendezvényen Kocsis Máté nyíltan beszélt a párton belüli feszültségekről, valamint az MNB körüli ügyről.

Fidesz elemzés
A frakcióvezető nem tagadta, hogy a Fideszben is előfordulnak belső konfliktusok. Mint fogalmazott:„Egy négytagú családban is van veszekedés, nemhogy egy százezres pártban”

Kocsis Máté szerint a felfoghatatlan luxusköltések büntetőeljárást követelnek

A frakcióvezető elmondta: az Állami Számvevőszék megállapítása szerint az MNB 150 milliárd forintnyi befektetésének megtérülése nem garantált –ám szerinte ez nem azonos azzal, hogy „elloptak 650 milliárd forintot”.

Matolcsy Ádámmal kapcsolatban úgy fogalmazott: nem ismeri személyesen, nem tagja a Fidesznek, nem tagja a KDNP-nek sem, mégis a kampányban őt és pártját kérik számon az ügyeiért.

„Magyarázkodom egy olyan ember miatt, akit életben nem láttam”

– mondta. A frakcióvezető elszámoltatást követelt: a sajtóban megjelent, az MNB székházának felújításával kapcsolatos

„felfoghatatlan luxusköltések” szerinte magyarázatot és büntetőjogi eljárást követelnek.

„Nem szabad senkinek megúsznia azt a vizsgálatot, amit megkövetel egy ilyen horderejű ügy”

– szögezte le. Kocsis Máté szerint az MNB-ügyet kizárólag egy átfogó büntetőeljárással lehet lezárni, amelyben mindenki tisztázza a szerepét. Ha pedig nem történt jogsértés, akkor az érintetteknek nyilvánosan kell megvédeniük magukat.

„Amíg ez nem történik meg, addig épp annyira leszek nyugtalan, mint amennyire a baloldali polgárok nyugtalanok az MNB-ügyre”

– zárta gondolatait.

(index.hu /Nyugati Fény nyomán)