Egyre súlyosabb a helyzet.
Egy alkalommal egy ügyletben legfeljebb 40 litert lehet tankolni
az Orlen több magyarországi benzinkútján,
egyes nagynyomású kútjaikon pedig maximum 150 litert – írta meg a Népszava.
Újraindítható a tankolás a kutakon
A portál forrásai szerint a korlátozás már napok óta érvényben van, és összesen 31 Orlen-kutat érint – a lengyel hátterű láncnak most több mint 140 egysége működik az országban. A vállalat megerősítette a korlátozásról szóló értesüléseket, és kiemelték, hogy az üzemanyaglimit egy tankolásra szól.
Tehát a 40 vagy 150 literes keret kimerítése után a töltés megáll, a számlát tarifajogosultságtól függetlenül ki kell egyenlíteni. Ám a tankolás
akár azonnal újraindítható.
Az érintett Orlen-kutak:
- Abda,
- Balatonakarattya,
- Balatonkeresztúr – 7. főút,
- Balatonkeresztúr – Iskola,
- Békéscsaba – Bartók,
- Békéscsaba – Gyulai,
- Berettyóújfalu,
- Bócsa,
- Csém,
- Csurgó,
- Debrecen – Balmazújvárosi Galambok,
- Gyula,
- Hajmáskér,
- Kenderes,
- Miskolc – Boldva,
- Miskolc – Szentpéteri,
- Nyíregyháza – Nyugat,
- Nyíregyháza – Pazonyi,
- Nyíregyháza – Vasgyár,
- Nyírmihálydi,
- Oroszlány,
- Pér,
- Rábafüzes,
- Sajtoskál,
- Szeged – Algyői,
- Szeged – Csongrádi,
- Szeged – Makai,
- Szombathely,
- Tatabánya,
- Vértesszőlős.
A több nagy magyarországi kúthálózatnál nincs mennyiségi korlátozás, még a fenti, ügyletenkénti formában sem, ám a nagy láncokhoz nem tartozó közel ezer hazai kis kút fele már korlátozhatja a kiadott mennyiséget, miután egyes kis kutakból a hónap eleje óta már
ki is fogyhat a gázolaj.
(Kiemelt képünk illusztráció) (Nyugati Fény )
Kapcsolódó:
Valódi Hírek










