Egyre súlyosabb a helyzet.

Egy alkalommal egy ügyletben legfeljebb 40 litert lehet tankolni

az Orlen több magyarországi benzinkútján,

egyes nagynyomású kútjaikon pedig maximum 150 litert – írta meg a Népszava.

Újraindítható a tankolás a kutakon

A portál forrásai szerint a korlátozás már napok óta érvényben van, és összesen 31 Orlen-kutat érint – a lengyel hátterű láncnak most több mint 140 egysége működik az országban. A vállalat megerősítette a korlátozásról szóló értesüléseket, és kiemelték, hogy az üzemanyaglimit egy tankolásra szól.

Tehát a 40 vagy 150 literes keret kimerítése után a töltés megáll, a számlát tarifajogosultságtól függetlenül ki kell egyenlíteni. Ám a tankolás

akár azonnal újraindítható.

Az érintett Orlen-kutak:

  • Abda,
  • Balatonakarattya,
  • Balatonkeresztúr – 7. főút,
  • Balatonkeresztúr – Iskola,
  • Békéscsaba – Bartók,
  • Békéscsaba – Gyulai,
  • Berettyóújfalu,
  • Bócsa,
  • Csém,
  • Csurgó,
  • Debrecen – Balmazújvárosi Galambok,
  • Gyula,
  • Hajmáskér,
  • Kenderes,
  • Miskolc – Boldva,
  • Miskolc – Szentpéteri,
  • Nyíregyháza – Nyugat,
  • Nyíregyháza – Pazonyi,
  • Nyíregyháza – Vasgyár,
  • Nyírmihálydi,
  • Oroszlány,
  • Pér,
  • Rábafüzes,
  • Sajtoskál,
  • Szeged – Algyői,
  • Szeged – Csongrádi,
  • Szeged – Makai,
  • Szombathely,
  • Tatabánya,
  • Vértesszőlős.

A több nagy magyarországi kúthálózatnál nincs mennyiségi korlátozás, még a fenti, ügyletenkénti formában sem, ám a nagy láncokhoz nem tartozó közel ezer hazai kis kút fele már korlátozhatja a kiadott mennyiséget, miután egyes kis kutakból a hónap eleje óta már

ki is fogyhat a gázolaj.

(Kiemelt képünk illusztráció) (Nyugati Fény )

Kapcsolódó: