Az észt hőerőművet korábban találat érte, újabb ország légterét sértették meg.

Beszámoltunk róla, hogy március 25-én hajnalban egy ismeretlen drón az orosz légtérből átrepülve nekicsapódott Észtországban az auverei erőmű kéményének. A hatóságok szerint hasonló esetek a jövőben is előfordulhatnak.

Hozzátették, hogy Észtország területe nem volt szándékos célpont, továbbá személyi sérülés sem történt, az incidens nem befolyásolja az ország energiaellátását.

Lettország légterét két drón is megsértette

Lettországban egy katonai szóvivő a televízióban arról tájékoztatott, hogy hajnali 2 óra 19 perckor a radar egy ismeretlen repülő tárgyat észlelt, amely

Oroszország felől berepült a lett légtérbe.

A drón 20 perccel később Dobricina falu közelében, Kraslava település területén magától felrobbant anélkül, hogy a riasztott légvédelem beavatkozott volna. Ezt megelőzően, hajnali egy óra előtt egy másik drón hatolt be a lett légtérbe

Fehéroroszország felől,

majd elkanyarodva tovább repült Oroszország felé.

A lett szóvivő közlése szerint feltételezhető, hogy a pilóta nélküli repülőeszközök mindkét esetben letértek a pályájukról, vagy az elhárítórendszerek beavatkozása miatt téves irányt vettek fel.

(index.hu /Nyugati Fèny nyomán)