Hihetetlen, mire képesek az emberek.

Milliókat kerestek boncmesterek és vállalkozók, akik a protokollt megkerülve kértek pénzt az elhunytak hozzátartozóitól. A Pest Vármegyei Főügyészség kilenc ember ellen emelt vádat, miután

egy kórház boncmesterei pénzt fogadtak el temetkezési vállalkozóktól

a gyorsabb és szakszerűbb ügyintézésért – írta az ügyészség a honlapján.

Sokat kaszáltak rajta

A boncmesterek több mint 600 esetben kaptak csúszópénzt, hogy úgy végezzék el a feladataikat, ahogy azt a vállalkozók kérték. A kórházi dolgozók másfél év alatt összesen közel

5,5 millió forint bevételre tettek szert.

A temetkezési vállalkozóknak az előre megszervezett temetések időpontjának megtartása, a temetések mielőbbi lebonyolítása, illetve a hűtési költségek csökkentése érdekében fontos volt, hogy

a boncolásokat a számukra kedvező időpontban tartsák meg.

Az ügyben a főügyészség a két boncmestert többrendbeli minősített vesztegetés elfogadásának bűntettével, a hét lefizető személyt pedig vesztegetés vétségével vádolja. A vádlottak bűnösségéről a Budapest Környéki Törvényszék dönt majd.

(Kiemelt képünk illusztráció) (Nyugati Fény nyomán)