Hihetetlen, mire képesek az emberek.
Milliókat kerestek boncmesterek és vállalkozók, akik a protokollt megkerülve kértek pénzt az elhunytak hozzátartozóitól. A Pest Vármegyei Főügyészség kilenc ember ellen emelt vádat, miután
egy kórház boncmesterei pénzt fogadtak el temetkezési vállalkozóktól
a gyorsabb és szakszerűbb ügyintézésért – írta az ügyészség a honlapján.
Sokat kaszáltak rajta
A boncmesterek több mint 600 esetben kaptak csúszópénzt, hogy úgy végezzék el a feladataikat, ahogy azt a vállalkozók kérték. A kórházi dolgozók másfél év alatt összesen közel
5,5 millió forint bevételre tettek szert.
A temetkezési vállalkozóknak az előre megszervezett temetések időpontjának megtartása, a temetések mielőbbi lebonyolítása, illetve a hűtési költségek csökkentése érdekében fontos volt, hogy
a boncolásokat a számukra kedvező időpontban tartsák meg.
Az ügyben a főügyészség a két boncmestert többrendbeli minősített vesztegetés elfogadásának bűntettével, a hét lefizető személyt pedig vesztegetés vétségével vádolja. A vádlottak bűnösségéről a Budapest Környéki Törvényszék dönt majd.
(Kiemelt képünk illusztráció) (Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










