Egyelőre nem végzik el bárkin a vizsgálatot.

Az Uzsoki Utcai Kórház arról tájékoztatta a pácienseket, hogy két hónapig kizárólag fekvőbetegek számára tudnak CT-vizsgálatot biztosítani, mivel

megnövekedett várólista.

2025. november 1-jétől a magánegészségügyi intézményekben már nem lehet közfinanszírozott képalkotó vizsgálatokat végezni. Ezért több kórházban is megkezdődött a CT- és MR-berendezések felújítása vagy cseréje, így az Uzsoki Utcai Kórházban is. Itt teljes cseréről van szó, amely március 16-án kezdődött el és várhatóan két hónapig tart.

A XV. kerületben élő, ambuláns betegek számára a CT-vizsgálatokat átmenetileg az alábbi intézményekben végzik el:

  • Budapesti Péterfy Sándor Utcai Kórház-Rendelőintézet,
  • Budapesti Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet,
  • Semmelweis Egyetem Klinikai Központ.

(Címlapkép: illusztráció)

Kapcsolódó:

https://nyugatifeny.hu/2025/09/10/mi-folyik-itt-a-magyar-allam-elkezdte-felvasarolni-a-maganegeszsegugyi-intezmenyek-gepeit