Mondták neki, átutalnak egymillió forintot, hogy a „temetésre elég legyen”.
Meghalt a debreceni családapa, akit elaltattak egy fogászati beavatkozáson
Fogászati rutinbeavatkozásra jelentkezett be egy debreceni magánklinikára egy középkorú férfi. Szorongott, ezért azt kérte, hogy altassák el, de többé már nem ébredt fel.
Meghalt.
A felkavaró ügyben büntetőeljárás indult, már a tárgyalás is zajlik. A városban köztiszteletben álló, egyébként egyetemi docenst, dr. V. Magdolnát foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetéssel vádolják, a csütörtöki ülésen pedig az áldozat özvegye tett drámai vallomást – írta a Blikk.
Nem fejezték ki részvétüket
Az áldozat özvegye azt mondta, sem a kezelőorvos, sem a magánklinika nem fejezett ki részvétét a haláleset miatt. Péternek még 2022 áprilisában kezdett el fájni a hátsó foga, ezért felkereste a megszokott klinikáját, ahol végül májusra jegyezték elő.
„Volt egy gyerekkori, óriási félelme a fogászattól. Ébren nem volt hajlandó ezt a beavatkozást vállalni, csak altatásban. Csináltak egy Covid-tesztet, várakoztunk, majd behívták, aztán még azt is mondták, kellene egy erős fizikumú ember, aki hazaviszi, mert
nem biztos, hogy olyan állapotban lesz, hogy ezt a saját lábán tegye meg”
– idézte fel a történteket a bíróságon a gyászoló nő, Gabriella. Mint írták, a nő elment a 11 éves gyermekükért az iskolába, nem sokra rá pedig hívták is a fogászatról. Örült, hogy már végzett a férje, de a vonal másik oldalán néma csönd fogadta. A szomszédtól kapott nyugtatót, majd azonnal odasietett.
„A nővérem hamarabb odaért, és hívott, hogy nyugodjak meg, mert két mentő áll az udvaron, így nem lehet semmi baj. Sötét volt bent, az emberek jöttek-mentek, fogalmam nem volt, mi történt. Nyomozókat láttam,
aztán jött a doktornő is, aki azt mondta, rossz hírt kell közölnie, Péter sajnos meghalt”
– mondta elcsukló hangon az asszony.
Rászóltak, hogy ne mondjon semmit
„Először azt állította, a mentősök hibáztak, de rászóltak, hogy ne mondjon semmit. Csak a gyűrűjét és a pulóverét adták vissza a férjemnek majd mondták, hogy
a saját érdekünkben ne akarjuk látni, mi történt.
Közben várt otthon a tizenegy esztendős kisfiunk, és végig az volt a fejemben, hogy hogyan mondom el ezt az egészet neki”
– mondta. Arról is beszámolt, hogy az altatást végző fogorvos férfi azt közölte vele, hogy átutal nekik egymillió forintot, hogy a „temetésre elég legyen” (!).
Nem tudták feldolgozni a tragédiát
„A férjem majdnem két méter magas, jó kiállású és fizikumú férfi volt, nagyon figyelt az egészségére, rendszeresen járt szűrésekre is. Ha egy kiütés megjelent a kezén, azonnal hívta a körzeti orvost, vitaminokat és vérnyomáscsökkentőt szedett”
– mondta a nő.
„Emlékszem, megkérdeztem tőle, nem fél-e attól, hogy nem ébred fel, mire azt felelte, »a legjobb kezekben vagyok«”
– mondta a könnyeivel küzdő asszony.
M. Péter tele volt tervekkel, a családjával építkeztek, s mindennél jobban imádta a gyermekét. A szülei azóta sem tudják feldolgozni a történteket, a család igazságtalannak érzi a tragédiát – írták.
(Címlapkép: illusztráció) (Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










