Ebből hatalmas botrány lesz.
Ukrajnából is érkeztek pénzek Nyugatra, az ukránpárti erők finanszírozására. Ez derült ki az ukrán aranykonvoj ügyében folytatott nyomozások során – jelentette be Orbán Viktor pénteken Facebook-oldalán.
„Tegnap kiderült, hogy Zelenszkij elnök, az amerikai elnökválasztáson az ukránbarát elnöknek juttatott pénzt Donald Trumppal szemben. Vagyis ukrán pénzből támogatták a demokraták kampányát”
– mondta a miniszterelnök. Szerinte ugyanezt teszik most Magyarországon is, és ukrán ügynököket küldenek azért, mert ukránbarát kormányt akarnak látni hazánkban.
Az ukrán aranykonvoj ügyében folytatott nyomozás azt is felderítette, hogy nemcsak Nyugatról áramlott Ukrajnába a pénz, hanem visszafelé is. Vagyis az elszegényedett Ukrajnából folyamatosan szállítottak dollármilliárdokat Magyarországon keresztül Nyugatra
– fejtette ki Orbán.
„Azt is tudjuk, hogy a pénzek nagy részét átutalták Amerikába”
– mondta a miniszterelnök. Hozzátette:
„Zelenszkij elnöknek semmi sem drága, ukrán arannyal és dollárral fizet azoknak, akik hajlandóak támogatni Ukrajna háborúját. Magyarországon itt ennek véget vetünk!”
– összegzett Orbán.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










