Paprikás hangulatban van az amerikai elnök.
Donald Trump amerikai elnök újabb dühös üzenetet küldött, ezúttal az Egyesült Királyságnak és Franciaországnak. Londonnak azt üzente, hogy szerezzen olajat onnan, ahonnan csak tud, többet nem számíthatnak az Egyesült Államok segítségére. Franciaország tekintetében pedig kijelentette, nem felejtik el, amit tettek vagy éppen nem tettek Irán kapcsán.
Nem fogta vissza magát az elnök
„Azoknak az országoknak, amelyek nem jutnak repülőgép-üzemanyaghoz a Hormuzi-szoros miatt – ide tartozik az Egyesült Királyság is, amely nem volt hajlandó részt venni Irán megsemmisítésében –, van egy javaslatom: vásároljatok az USA-tól, nekünk bőven van olajunk. Egy másik lehetőség, hogy összeszeditek a bátorságotokat, odamentek a szoroshoz, és elveszitek magatoknak az olajat”
– írta Trump.
„El kell kezdenetek megtanulni, hogyan harcoljatok saját magatokért. Az USA többé nem lesz ott, hogy segítsen nektek, ugyanúgy, ahogy ti sem voltatok ott nekünk. Irán lényegében megsemmisült, a nehezén már túl vagyunk. Szerezzétek be a saját olajotokat!”
– folytatta bejegyzésében az amerikai elnök.
„Franciaország nem engedte, hogy az Izraelbe tartó, katonai ellátmánnyal megpakolt amerikai repülőgépek belépjenek a francia légtérbe. Franciaország nagyon barátságtalan volt az »iráni mészáros« ügyében, akit végül sikeresen kiiktattak! Az USA ezt soha nem felejti el a franciáknak!!!”
– zárta haragos posztját Donald Trump.
(news.sky.com /Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










