Közleményt adott ki a Gazprom.
Újabb dróntámadás érte a Török Áramlatgázvezeték Russzkajakompresszorállomását az éjjel, de sikerült visszaverni – közölte csütörtökön az orosz Gazprom állami gázipari vállalat.
„Újabb támadás történt a Gazprom Nyrt. export-infrastruktúrájának létesítménye ellen. Ma éjjel 0 óra 40 perc és 1 óra között a Russzkaja kompresszorállomás, amely a Török Áramlat gázvezetéken keresztül történő gázszállítás megbízhatóságát biztosítja, három repülőgép típusú drón támadásának volt kitéve”
– írták közleményükben. Hozzátették: az orosz védelmi minisztérium erői és a mobil operatív csoportok a támadást visszaverték,
a létesítményben kár nem keletkezett.
A Török Áramlat a Fekete-tengeren keresztül futó gázvezeték, amely Oroszországból Törökországba és további európai országokba – köztük Magyarországra – szállít gázt.
(index.hu /Nyugati Fény nyoman)
Valódi Hírek










