Közleményt adott ki a Gazprom.

Újabb dróntámadás érte a Török Áramlatgázvezeték Russzkajakompresszorállomását az éjjel, de sikerült visszaverni – közölte csütörtökön az orosz Gazprom állami gázipari vállalat.

„Újabb támadás történt a Gazprom Nyrt. export-infrastruktúrájának létesítménye ellen. Ma éjjel 0 óra 40 perc és 1 óra között a Russzkaja kompresszorállomás, amely a Török Áramlat gázvezetéken keresztül történő gázszállítás megbízhatóságát biztosítja, három repülőgép típusú drón támadásának volt kitéve”

– írták közleményükben. Hozzátették: az orosz védelmi minisztérium erői és a mobil operatív csoportok a támadást visszaverték,

a létesítményben kár nem keletkezett.

A Török Áramlat a Fekete-tengeren keresztül futó gázvezeték, amely Oroszországból Törökországba és további európai országokba – köztük Magyarországra – szállít gázt.

(index.hu /Nyugati Fény nyoman)