Több országot is érinthet.
A szerb kormány úgy döntött, hogy május 2-ig meghosszabbítja a kőolaj és az üzemanyagok exportjára vonatkozó tilalmat.
„A globális események jelentős mértékben befolyásolják a termék ellátását és a kínálat csökkenését”
– közölte az Aleksandar Vučić vezette kormány. Céljuk pedig ezzel az, hogy a belső piacot védjék meg az üzemanyaghiánytól és az elszabaduló áraktól.
Mindenre vonatkozik a tilalom
Az intézkedés minden szállítási módra vonatkozik, érinti a dízel, a benzin és a nyersolaj kivitelét is. A kormány korábban már 40 ezer tonna dízelt felszabadított a stratégiai tartalékból és 20 százalékkal csökkentette az üzemanyagok jövedéki adóját. Szerbia 2025-ben még az általa felhasznált kőolaj mintegy 80 százalékát importálta.
(met.hu /Nyugati Fény. nyomán)
Kapcsolódó:
Valódi Hírek










