Korábban tesztelt forgatókönyvről lehet szó?
Magyarországot megpróbálják megfosztani szuverenitásától, egyebek között azzal, hogy megakadályozzák, hogy elfogadható áron jusson energiaforrásokhoz − jelentette ki Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő a TASZSZ hírügynökségnek azzal kapcsolatban, hogy a Török Áramlat gázvezetéknek a Szerbiából Magyarországra vezető szakasza közelében robbanóanyagot találtak.
„Magyarországot meg akarják fosztani szuverenitásától. Ezt különböző módszerekkel teszik: politikailag azzal, hogy beavatkoznak a belügyeibe és a választásába, gazdaságilag azzal, hogy diktálva neki olyan döntések meghozatalára kényszerítik, amelyek károsítják a gazdaságot és a magyarok jólétét, az energetika területén pedig azzal, hogy megpróbálják megakadályozni, hogy Magyarország minőségi és észszerű árú forrásokhoz jusson hozzá”
− hangsúlyozta a külügyi szóvivő. Hozzátette: Budapest „minden korábbi kísérletet elhárított”.
„Ekkor áttértek az olyan erőszakos forgatókönyvekre, mint amilyeneket az Északi Áramlat példáján teszteltek”
− jelentette ki Zaharova.
(MTI /Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










