Egészen mást állítanak.
A Magyar Orvosi Kamara közleményben számolt be arról, hogy a Hódmezővásárhelyi – Makói Egészségügyi Ellátó Központban példátlanul súlyos körülmények alakultak ki. Március 15-e óta a vezetés nem szervezte meg a betegellátást, nem kötött szerződést az orvosokkal. A betegellátás csak azért tudott zavartalan maradni, mert
az orvosok lelkiismereti okokból ellátták a feladataikat.
„Sem fekvőbeteg-ellátó egység bezárására, sem járóbeteg-rendelés felfüggesztésére nem került sor. A gyógyítás mind a nappali, mind az ügyeleti időszakban zavartalanul zajlott, s annak folyamatossága jelenleg is biztosított”
– reagálta az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ), akik szerint nincs egészségügyi válsághelyzet a két kórházban. Bár ezt így ebben a formában nem is állította a MOK. Arra, hogy az orvosok jogellenesen dolgoznak, azt reagálták, hogy a tárgyalófelek kezdeményezésére zárták ki a nyilvánosságot.
„Kérjük mind az érdekképviseleteket, mind a sajtó munkatársait, hogy a tárgyalópartnerek ilyen irányú kérését tartsák tiszteletben”
– írták.
Nem először van probléma
Januárban 67 orvos és egészségügyi szakdolgozó mondta fel az önként vállalt többletmunkát. Ennek pedig az volt az oka, hogy az intézmény vezetése több osztályon csökkentette az ügyeleti díjazást, az ügyelet után járó kötelező pihenőidőt ledolgoztatatta, illetve az évek óta ki nem adott szabadságokat eltörölte.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










