Rendkívüli esemény szakította meg az alelnök útját.
Szerda éjjel váratlanul elhagyta Budapestet J. D. Vance. Az amerikai alelnök vezeti ugyanis az Egyesült Államok küldöttségét az Iránnal Pakisztánban tartandó béketárgyalásokon, amelyek
várhatóan pénteken kezdődnek Iszlámábádban
– jelentette be Karoline Leavitt, a Fehér Házszóvivője.
Rendkívüli esemény szakította meg az alelnök útját
J. D. Vance az eredeti tervek szerint csütörtökön távozott volna. Ehelyett a szerda esti órákban már a reptéren volt, ahol az Air Force 2 repülőgép mellett válaszolt még néhány újságírói kérdésre indulás előtt.
Felszállás előtt az alelnök elmondta, szerinte Izraelnek „kicsit vissza kellene fognia magát” a Libanon ellen folytatott támadásokkal kapcsolatban a két hetes tűzszünet ideje alatt, bár hangsúlyozta, hogy ez nem a fegyverszünet feltétele, hanem Izrael jóhiszeműségének jele az Egyesült Államok iránt, illetve annak kifejezése, hogy sikerre szeretné vinni az Iránnal folytatott tárgyalásokat – írta a CNN.
Vance „jogos félreértésként” értékelte Irán álláspontját: Teherán tévesen úgy vélte, a tűzszünet Libanonra is kiterjed, holott Washington soha nem tett ilyen ígéretet – a megállapodás kizárólag Iránra, Izraelre és az arab öböl-menti államokra vonatkozik.
(index.hu nyomán) (Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










