Először nyilatkozott a magyar választásokkal kapcsolatban.

Donald Trump amerikai elnök a magyar választási eredményekről is beszélt az ABC-nek adott interjújában. Elmondása szerint nem aggódik az amerikai-magyar kapcsolatok megromlása miatt, és Magyar Péter miniszterelnök-jelöltről is mondott pár szót.

Az elnök megjegyezte, nem aggódik az új helyzet miatt.

„Azt hiszem, az új ember jó munkát fog végezni, ő egy jó ember”

– mondta Magyar Péterről. Hozzátette, nem tudja, számított-e volna valamit, ha ő maga utazik Magyarországra a kampány hajrájában J. D. Vance amerikai alelnök helyett.

„Jelentős hátrányban volt. Ebben az ügyben nem voltam annyira érintett. Viktor azonban jó ember”

– idézte Donald Trumpot az MTI.

J. D. Vance azt mondta, reméli, az új magyar kormánnyal is sikerül majd jó kapcsolatokat ápolnia az Egyesült Államoknak.

A Tisza Párt kétharmados győzelme után Vance a Fox Newsnak azt nyilatkozta, hogy mindezek ellenére tartja, hogy Orbán „nagyszerű fickó”, aki szerinte „nagyon jó munkát végzett”. Továbbá szerinte Magyarország leköszönő miniszterelnöke „azok közé a kevés európai vezetők közé tartozik, akik hajlandóak voltak szembeszállni a brüsszeli bürokráciával”.

(Nyugati Fény nyomán)