Magyarország képviseletére nem kér fel senkit a miniszterelnök – közölte.

Orbán Viktor ügyvezető miniszterelnök

nem vesz részt az EU állam- és kormányfőinek informális tanácskozásán

a kormányzati átadás-átvétellel kapcsolatos teendői miatt április 23–24-én – közölte az európai uniós ügyekért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalán.

Bóka János azt írta: mivel az informális tanácskozáson nem lesznek döntések és nem fogadnak el írásbeli következtetéseket, ezért

„Magyarország képviseletére nem kér fel senkit a miniszterelnök”.

„A tanácskozás napirendjén a közel-keleti válság és annak Európára gyakorolt hatása, illetve a következő hétéves uniós költségvetés általános kérdései szerepelnek.

Ezekben az ügyekben a magyar kormány álláspontja ismert és nem változott. Erről az Európai Tanács elnökének kabinetjét tájékoztattuk”

– fogalmazott.

Az informális találkozón Magyarország nem politikai szintű képviselete biztosított, a megbeszélés általános irányairól Magyarország tájékoztatást kap – magyarázta Bóka János.