Döntöttek az osztalékfizetésről.

A MOL-csoport vezérigazgatói bizottsága javasolja az Igazgatóságnak, hogy a

2025-ös pénzügyi évre vonatkozó osztalék 2026 harmadik negyedévében kerüljön kifizetésre

– olvasható az olajtársaság péntek reggeli értesítése a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) oldalán. Hozzátették:

„Az osztalék kifizetése minden tekintetben a MOL korábbi gyakorlatával összhangban, a jogszabályi előírásoknak megfelelően történik.”

25 milliárd forintról volt szó

Magyar Péter csütörtökön találkozott Hernádi Zsolttal, a MOL elnök-vezérigazgatójával. Előre bocsátotta: elvárja, hogy a társaság

ne fizesse ki a 25 milliárd forintos osztalékot

a Fidesz elitképzőjének, a Mathias Corvinus Collegiumnak. A hírre azonnal több mint 5 százalékot zuhant a MOL-részvények értéke, amely később visszakorrigált.

A 2025-ös üzleti év után a MOL közgyűlése 241,2 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött. A Mathias Corvinus Collegium Alapítvány ebből 24,2 milliárd forintot kapott.

(Nyugati Fény nyomán)